אין תמונה
דורית יהודאי

האם דורית יהודאי הישראלית לשעבר תהיה הסוזן בויל של אמריקה? הזמרת החובבת בת ה-48 עברה שלב בגרסה האמריקאית של התוכנית "אקס פקטור". צוות השופטים בראשות סיימון קאוול, שגילה בעבר את סוזן בויל, העביר אותה לשלב הבא. לה עצמה יש גרסת כיסוי ללהיט "I Dreamed a Dream" של סוזן בויל.

צופי התוכנית, ששודרה ביום שישי האחרון בארה"ב, זכו לראות רק קטע קצרצר מהאודישן של דורית יהודאי לפני המעבר לפרסומות, בנוסף לכיכוכבה באחד מקטעי הראיונות של התוכנית, אבל החדשות הטובות מבחינתה הן שעברה לשלב הבא בפרק האודישנים הרביעי והאחרון. הפרק ישודר בארץ מחר (שני) ובאמריקה כבר מחכים לראות את יהודאי שרה בפרק החדש ביום רביעי הקרוב.

דורית יהודאי בת ה-48 מתגוררת בניו ג'רזי ועובדת כמנהלת משרד. היא נבחרה יחד עם 150 נבחנים נוספים לעבור אודישן מתקדם לגרסה האמריקנית של "אקס פקטור", מתוך כ-98 אלף איש שנרשמו לאודישנים.

ליהודאי יש כבר קהל שעוקב אחריה ברשת. ברזומה המוקלט שלה עד כה בין היתר ביצועים ל"הללויה" של לאונרד כהן, "כשהלב בוכה (שמע ישראל)" של שרית חדד בעברית, "I Who Have Nothing" , כאמור "I Dreamed a Dream" של סוזן בויל. ההשפעות המוזיקליות הגדולות עליה הן לדבריה של ג'וש גרובן וברברה סטרייסנד.

דחתה חוזה הקלטות ב-"Arista Records"

דורית יהודאי היא ילידת ה-28 בינואר 1963 ועד גיל שבע התגוררה בתל אביב עם משפחתה. כשהיתה בת 7 החליטו הוריה לעבור לארה"ב. אביה, דוד, ספר במקצועו, פתח מספרה בניו ג'רזי, מה שאפשר לאמה, ציפורה, לגדל אותה בבית.

יהודאי החלה לשיר מגיל צעיר וכשהיתה בת 13 כבר שרה במועדוני לילה בניו יורק, כך היא מספרת. בגיל 17 הקליטה קולות רקע לשיר של להקת "Chic". לדבריה דחתה בראשית שנות ה-20 לחייה הצעה לחוזה הקלטות בחברת "Arista Records" כדי להתמסר להקמת משפחה. מאז שרה בעיקר בחתונות, בר מצוות, אירועים קהיליתיים, חגים והופעות צדקה.

היא נשואה ליונה ואם לשני ילדים, סטפני ואבי. כיום, אחרי שנים שבהן התרכזה בלהיות אמא ואשת משפחה היא לדבריה היום מוכנה שוב להיות זמרת ולעבור ממעמד של חובבת למעמד מקצועני, כולל הופעות והקלטות. המטרה שלה, היא אומרת, היא לגרום לאנשים להרגיש באמצעות המוזיקה שלה.