תחרות האירוויזיון השנתית תתקיים בעוד חמישה חודשים באזרבייג'ן, מדינה שאירוח של האירוויזיון הוא כנראה הדרך היחידה עבורה ללמד את האירופאים שהיא מהווה חלק מהיבשת שלהם, זאת ארי שהצמד האזרי "אל וניקי" ניצחו באירוויזיון שנערך בשנה שעברה בגרמניה.

מסתבר שהאזרים (תושבי אזרבייג'ן) תופסים את האירוויזיון כמעין חג לאומי ובעוד אצלנו עדיין לא הוכרז הקדם, אצלם כבר קיימו קדם שנמשך חמישה ימים רצופים, במהלכו שר כל אחד מהמתחרים להיט בינלאומי, להיט מקומי, להיט אירוויזיוני ושיר לבחירתו.

שני שירים שייצגו את ישראל ונבחרו לביצוע על ידי שני זמרים זמרים אזרים כשירי אירוויזיון. הראשון הוא "מילים" של הראל סקעת, אותו ביצע הזמר אורחן קרמילי, ששר אותו באנגלית, וזה עוד מובן. הוא זכה במירב הקולות ועלה לגמר המקומי הגדול. השיר השני הוא "כאילו כאן" של בועז מעודה, אותו ביצע רוזן אזיזוב בשפת המקור, כלומר בעברית, בשילוב אנגלית, בה השיר נקרא "The Fire In Your Eyes".

מי שעוד משלהב, או משלהבת, את מעריצי האירוויזיון באירופה היא (או הוא) קונצ'יטה וורסט האוסטרי/ת. מדובר בבחורה מזוקנת, או בגבר שעבר ניתוח, שהשתתפ/ה בקדם אירוויזיון האוסטרי ושר/ה את "My Heart Will Go On" של סלין דיון מפסקול הסרט "טיטאניק". איך אומרים? לא נגענו.

>> חן אהרוני במפגש מעריצות סוער