פופ סמוק (בשאר ג'קסון), הראפר שנרצח בפברואר 2020 כשהוא רק בן 21 היה בדרכו להפוך לאחד הכוכבים הגדולים שיצאו מסצנת ההיפ הופ של ניו יורק בשנים האחרונות.

לפני מותו, ג'קסון הספיק להוציא את "DIOR", סינגל מצליח שהפך ללהיט מועדונים עצום בארה"ב, ולאחר מותו יצא אלבומו Meet The Woo 2 ששירים רבים ממנו  כמו "For The Night" ו-"What You Know Bout Love" - הפכו ללהיטים בעיקר בזכות ובעזרת הטיקטוק.

השבוע, כשנה וחצי מאז שנורה למוות בלוס אנג'לס, מתפרסמים לראשונה פרטים על האירוע הטראגי, ולפי הדיווחים בכלי התקשורת בארה"ב, אחד מבלשי משטרת לוס אנג'לס עלה על דוכן העדים בביהמ"ש ביום חמישי האחרון וסיפר שהרוצח הודה במעשה בפני אסיר שחלק איתו תא בבית הסוהר.

מעדותו של הבלש, קרלוס קמאצ'ו, עולה שג'קסון נורה על ידי נער בן 15 שהגיע בליווי של עוד שלושה רעולי פנים שנכנסו לביתו דרך המרפסת. "הוא סיפר שהוא ירה בקורבן שלוש פעמים עם אקדח 9 מ"מ", סיפר קמאצ'ו. "לפני כן התפתח ביניהם עימות פיזי ואז הוא ירה בו שלוש פעמים. הוא הודה שירה לו בגב אחרי שהוא וחבריו דרשו ממנו את התכשיטים שעל גופו ואז הם ונקלעו לעימות".

View this post on Instagram

A post shared by BIGG PAPI LOCSTA (@realpopsmoke)

באותו היום העיד גם הבלש כריסטיאן קרסקו וסיפר שבזמן האירוע נכחה בבית אישה נוספת שהייתה עדה לפריצה אל החדר. "היא שמעה את המאבק שהתקיים במקלחת ושמעה את מר ג'קסון צועק. אחרי שהוא ברח מהמקלחת היא שמעה קול נפץ ואותו נופל לרצפה".

כלי התקשורת בבריטניה מדווחים שהמטרה של קבוצת המתנקשים הייתה לשדוד את שעון הרולקס של הראפר שהיה מצופה ביהלומים כמו גם את שרשרת הזהב שלו, אך לבסוף הצליחו לשים את ידם רק על השעון, שלפי ההערכות נמכר לאחר מכן בשוק השחור תמורת 2,000 דולרים בלבד.

פופ סמוק נולד בשנת 1999 בברוקלין שבניו יורק והחל את דרכו המוזיקלית רק שנתיים לפני מותו. במהלך חייו הוא הוציא שני מיקסטייפים ושיתף פעולה עם אמנים כמו ניקי מינאז וטראוויס סקוט. האלבום שיצא לאחר מותו זכה כאמור להצלחה מסחרית רבה וכבש מצעדים רבים בעולם הרבה בזכות הטיקטוק.