הופעתה של שירי מימון בטקס פרסי MTV אירופה, שנערך הלילה בליברפול, אנגליה, עם השיר "Now That you’re gone" היתה טובה ומשכנעת. למרות זאת נאלצה מימון להסתפק "רק" במקום השלישי מתוך חמישה מתמודדים בקטגוריית "Europe’s Favorite Act", כשאת המקום הראשון תופס במפתיע הזמר הטורקי אמרה איידן. מוקדם לקבוע מה יהיו השלכות ההשתתפות וההתחרות באירוע היוקרתי על הקריירה הבינלאומית של מימון, מה שבטוח שנזק לא נגרם כאן, להפך.

מלבד מימון השתתפו באירוע עוד כמה אמנים, כמו מיודענו סר פול מקרטני, יליד ליברפול, שזכה בפרס "האגדה האולטימטיבית" עבור מפעל חיים, אותו הגיש לו בונו מ U2, שאמר כי המוזיקה של מקרטני היא נצחית.

בריטני ספירס זכתה בשני פרסים על אלבום ומופע השנה, פינק, שם הופיעה, זכתה בקטגוריית "השיר הכי ממכר", "טוקיו הוטל" זכו בפרס "האמן מייצר הכותרות", ריק אסטלי בפרס "המופע הטוב ביותר אי פעם", שהתבסס על בדיחת רשת, וקייטי פרי שזכתה כ"אמן החדש".

פרי גם הנחתה את האירוע והחליפה סדרת שמלות ותחפושות "מזעזעות". את הראיונות עם האמנים ערך ג'ארד לטו, סולן להקת "30Seconds To Mars". שניהם לבשו בין היתק תלבושות עם דמותו של ברק אובמה, שהוסיפו לאווירת ה"אובמניה" ששרתה על האירוע כולו. כשקניה ווסט (שגם זכה בפרס על "האקט האורבני") ביצע עם אסטל את "American Boy" הופיעה על המסכים דמותו של נשיא ארה"ב הנבחר. הופעות נבחרות נוספות היו של ביונסה והקילרז.