אין תמונה
"אמרתי שאני מוכן לזה". רובי וויליאמס מכה זקנה בקליפ ללהיט "Candy"

בריטניה סוערת בימים אלה סביב רובי וויליאמס והלהיט הגדול שלו "Candy", שיר הנושא של אלבום הסולו החדש של כוכב "טייק ד'את", שמוביל את המצעדים בממלכה. אומנם הקליפ של "Candy" יצא לרשת כבר לפני כמעט חודשיים, אבל הסינגל יצא רשמית רק לפני שבוע, והפך לדיבור החם באנגליה.

את עיקר תשומת הלב תופסת ההתבטאות של ווילאמס בתוכנית טלוויזיה בה סיפר על צילומי הקליפ, בו הוא נראה כמי שמכה ברחוב זוג זקנים - באנגליה מכנים אותם "הפנסיונר והאישה המבוגרת". מסתבר שלרובי וויליאמס בן ה-38 היו העדפות ברורות בסוגייה הזו. "יוצרי הקליפ הציעו לי לבעוט בכלב בצילומים, אבל כיוון שאני אוהב חיות לא הסכמתי. אז הם הציעו שאני אכה את זוג הזקנים ואמרתי אוקיי, בסדר, אני אעשה את זה".

 כמובן שההתבטאות הזו של וויליאמס מעוררת תדהמה וזעם באנגליה. ראש אגודת הפנסיונרים הבריטית כבר פרסם הודעת גינוי לכוכב ובעקבותיו הלכו אחרים. "האלימות כלפי זקנים היא לא בדיחה", נאמר. "מדובר בתופעה מכוערת שאסור לצחוק עליה. בכל שבוע מותקפים קשישים ברחבי אנגליה. מדובר באנשים שפעם היו צעירים אבל הזדקנו. קיבלנו המון פניות ותלונות. אנשים מפורסמים צריכים לחשוב פעמיים לגבי המסר שהם מעבירים לצעירים מהם".

דובר מטעמו של רובי וויליאמס ניסה להרגיע ואמר שווילאמס בסך הכל משחק בקליפ דמות ושלא מדובר בכוכב עצמו.

אין תמונה
"עדיף זקנה מכלב, אני אוהב כלבים". רובי וויליאמס בקליפ

אין תמונה
"אני אשבור להם את הרגליים". רובי וויליאמס

רובי וויליאמס לא נכנס ל"גלגלצ של אנגליה": "אשבור להם את הרגליים"

נושא אחר שמעיב על הצלחת הלהיט של רובי וויליאמס הוא הדחייה שלו מתחנת הרדיו המובילה בבריטניה "Radio 1", תחנת הפופ המרכזית בממלכה, שפונה לקהל צעיר בגילאי 15 עד 29, "הגלגלצ של אנגליה", אם תרצו. אנשי הרדיו החליטו שלא לשדר את הלהיט החדש של רובי וויליאמס, בטענה שהוא כבר לא פונה לקהל צעיר, שמעדיף על פניו להקות בנים כמו "One Direction".

רובי ווילאמס, שהלהיט שלו הגיע כאמור לראש המצעדים בבריטניה גם בלי עזרה מהתחנה המואזנת ביותר הגיב בדרכו: "אני לא בקטע של 'צוחק מי שצוחק אחרון'. רדיו 1 משדרים בחסות הממשלה, שנתנה להם את הזכות לשדר לגילאי 17 עד 24. מובן מאליו שאני לא מתאים לגילאים האלה וזה בסדר. יש להם עבודה לעשות ויש להם עסק לנהל והם תמיד תמכו בי ועל כך אני מודה להם מאוד. אם הם ישדרו שירים שלי בעתיד אני אודה להם מאוד ואברך אותם על כך. שום דבר לא אישי. אין פה נקמה ברובי וויליאמס, אבל כדאי מאוד שהם לא ישדרו גם את קולדפליי או מדונה כי אז אני אשבור להם את הרגליים".