לפני כחודש נכנס ג'סטין ביבר לכלא המחוזי בקליפורניה כדי להופיע מול חבורה מצומצמת של אסירים בניסיון לעודד אותם בתהליך השיקום שלהם, וכעת חושף אתר הבידור והרכילות TMZ כי ביבר בחר לשיר להם דווקא את "Lonely", הבלדה המצליחה שעוסקת במחיר שהתהילה שלו גבתה ממנו - ללא ספק מסר שכל אדם שנמצא מאחורי סורג ובריח יכול להתחבר אליו.

"מה אם היה לכם הכל, אבל לא היה למי להתקשר? אולי אז הייתם מכירים אותי. כי היה לי את הכל - אבל לא היה מי שיקשיב לי וזה פשוט פאקינג בודד", שר ביבר, והאירוניה בבחירת השיר לא חמקה ממעירציו הרבים. "אין מצב שראיתי עכשיו סרטון של ג'סטין ביבר שר את 'Lonely' מול עשרות אסירים", הגיב אחד מהם בטוויטר, ואחרת כתבה: "ג'סטין ביבר נכנס לכלא והופיע מול אסירים עם 'Lonely'! ברצינות?!".

גולש נוסף צחק על הסיטואציה ההזויה וכתב: "זה פשוט לא אנושי. אתם יכולים לדמיין את עצמכם בכלא ושומעים את השיר הזה? אלוהים, קצת רחמים". למרות זאת, היו גם כמה מעריצים שאחרי שנה שלמה ללא הופעות וללא מקומות בילוי היו מוכנים ללכת עד הקצה בשביל לראות את כוכב הפופ האהוב עליהם שר מולם: "אין שום סיכוי שג'סטין ביבר הופיע בכלא - ואם כן, אז אוקיי, זהו זה, אני נכנסת לשם בחינם". כתבה אחת המעריצות.