משפטו של אר. קלי, בו הוא מואשם בלמעלה מעשרים עבירות מין חמורות, עדיין מתקיים בניו יורק והעדויות המזעזעות ממשיכות לזרום. אתמול (שני) זה היה תורה של המתלוננת העשירית, שכונתה אנג'לה במהלך המשפט, לעלות לדוכן העדים ולספר את מה שעבר עליה בתקופה שעבדה עם זמר האר'נבי.

אנג'לה העידה שהיא פגשה את קלי ב-1991 כשהייתה בת 15-14 לאחר שחברתה הביאה אותה למסיבה בדירה של הזמר בשיקגו. לטענתה, בשלב מסוים הוא הלך לחדר אחר והנערות שנכחו במקום הוזמנו אחת אחר השנייה. "כולנו, אחת אחר השנייה, כל הנשים הצעירות - אני לא זוכרת אם זו הייתה טיפאני או רוברט (שמו הפרטי של אר.קלי) שהזמינו אותי לחדר, אבל התבקשתי להיכנס".

היא סיפרה שכשהיא נכנסה לחדר "היו שלוש נשים צעירות בחדר. הוא ביקש ממני לטפס עליו. עצרתי לשניה, הייתי קצת מבוהלת, אבל לבסוף עשיתי מה שהתבקשתי. הנאשם ביקש ממני לרכוב עליו. שאלתי אם אני יכולה להביא קונדום", היא שחזרה. בהמשך היא תיארה בפני הנוכחים באולם כיצד הם ביצעו יחסי מין כשבחדר נוכחות נערות נוספות שקלי נגע בהן תוך כדי.

אנג'לה המשיכה בעדותה וסיפרה שמאותו הלילה היא המשיכה לבלות כמעט כל יום עם הזמר ואפילו פרשה מבית הספר. לטענתה הוא אמר לה שהיא צריכה לבחור אם היא רוצה להיות זמרת או ללמוד בבית ספר - היא לא יכולה לעשות את שניהם. אנג'לה פרשה מהלימודים והקימה את ההרכב Second Chapter עם עוד שתי חברותיה.

כשסיימה להעיד על ההתעללות שעברה בעצמה, אנג'לה סיפרה על היחסים המעוותים שניהל קלי עם הזמרת אליה, שלאחרונה נחשף שנכנסה ממנו להריון בגיל 15. הזמר ערך לשתיים היכרות כשאליה הייתה בת 13 "הוא אמר שהיא אמנית שתהפוך לדבר הבא. הגל החם שייצא הישר מדטריוט. הוא אמר לה (לאליה) שאנחנו נהיה זמרות הליווי שלה".

אליה, אר קלי (צילום: מעמוד האינסטגרם liyah9681)
אר. קלי ואליה | צילום: מעמוד האינסטגרם liyah9681

אליה הצטרפה לסבב ההופעות של קלי בתחילת שנות ה-90 מכיוון שהוא רצה שהיא תלמד את חיי ההופעות החיות: "היא הייתה בת טיפוחו, הוא רצה שהיא תטבול את הרגליים שלה". לטענת אנג'לה במהלך אותו סיבוב הופעות הם היו מותחים אחד את השניה כל הזמן, ובאחת הפעם שהיא רצתה להחזיר לזמר על מתיחה שעשה לה היא בטעות תפסה את קלי כשהוא מנצל את אליה מינית - כשהיא רק בת 13 - בחדר השינה שלו.

"ראיתי את רוברט ואליה בסיטואציה מינית. זה נראה שהראש שלו היה בין הרגליים שלה והוא מבצע בה מין אוראלי. סגרתי את הדלת בפתאומיות והדפתי את הנערה שהייתה מאחוריי הרחק מהדלת". היא סיפרה שהיא מעולם לא דיברה עם קלי על התקרית שהייתה עדה לה ושהיא הפסיקה לעבוד איתו באמצע שנות ה-90.

כאמור, אר. קלי, מי שהיה עד לפני כמה שנים אחד מכוכבי הארנ'בי הגדולים ביותר בעולם, עומד היום למשפט בבית המשפט הפרדלי בברוקלין בגין עבירות מין וסחיטה. לטענת הסוכנות הפדרלית, במשך כל הקריירה שלו, קלי ניצל נשים, גברים, נערות צעירות ונערים צעירים רבים באמצעות "ארגון" שהקים וניהל.