גבר ממסצ'וסטס נעצר בחשד ששידל ילדה בת  9 מקליפורניה לשלוח לו תמונות עירום כשהוא מתחזה וירטואלית לג'סטין ביבר. הגבר, שנקרא, בריאן אסרארי, עשוי לעמוד מול האשמות שונות, ביניהן החזקה וייצור של פורנוגרפיית ילדים, סחיטה, ותקשורת עם קטינה במטרה לשכב איתה.

התקרית התרחשה לפני שנתיים, והקורבן בת 11 היום. היא סיפרה לחוקים שהיא הסתכלה בחשבון האינסטגרם של ג'סטין ביבר כשהיא קיבלה הודעה ממשתמש אחר שאמר לה שהוא מכיר את ביבר ויכול לסדר לה התכתבות איתו. "נרגשת מהאפשרות לצ'וטט עם ג'סטין ביבר, הילדה הצעירה הסכימה להצעה ונאמר לה לפתוח חשבון ברשת החברתית KIK", נאמר בהצהרת המשטרה.

בריאן אסרארי (צילום: noon)
בריאן אסרארי | צילום: noon

אסרארי, בן 24, הציג עצמו ב-KIK כג'סטין ביבר, דרש מהילדה תמונות עירום ואיים שיפגע בה אם היא לא תשתף פעולה. כשהיא מאמינה שהיא מדברת עם הכוכב, הקורבן שלחה לו צילומי עירום וסרטונים ואז מחקה את ההודעות. ב-2016 אסרארי יצר קשר נוסף עם הקורבן פעמיים ואיים עליה שיפרסם את התמונות ברשת אם היא לא תשלח עוד. הילדה סיפרה לאמא שלה, שיצרה קשר עם המשטרה.

החוקרים השתמשו בכמה צווי חיפוש לרשתות החברתות והצליחו לזהות את החשוד כאסרארי. במהלך החקירה החשוד הודה שהוא סחט את הקורבן עבור תמונות וסרטונים מיניים וגם עירב את עצמו בפשעים דומים כלפי ילדות צעירות אחרות במדינה. המשטרה מצאה את התמונות בפלאפון ובמחשב של אסרארי. גובה הערבות שלו הוא 20,000 דולר. המשטרה ציינה שלאסרארי אין שום קשר אמיתי לביבר, "הוא פשוט המציא את מערכת היחסים כדי להשפיע על קורבנות צעירים".