טקס ה-VMA האחרון הצטרף לשורה של לילות חגיגיים בהם טיילור סוויפט מוכתרת שוב ושוב כמלכת עולם המוזיקה החדשה. ב-VMA היא זכתה בארבעה פרסים, בבילבורד בשמונה ובטקס של IHeartRadio בשלושה. כל אלו מצטרפים, אגב, לארון הפסלונים המשוגע של טיילור שמכיל 228 פרסים. החגיגה של טיילור הולכת ונמשכת, והאהבה אליה רק ממשיכה לגדול בכל העולם - אבל יש גם קולות אחרים ברקע, כאלו שמערערים את ההערצה ותוהים - רגע, יכול להיות שטיילור גזענית? 

נתוני הפתיחה ברורים: סוויפט היא בלונדינית לבנה עד חיוורת עם עיניים כחולות, גבוהה ורזה, שבאה מבית עשיר מאוד בצפון ארצות הברית. זו לא היתה בעיה אם טיילור היתה מתנערת מדי פעם מהתדמית הלבנבנה, אבל כשהיא נוסעת עד לאפריקה כדי לצלם קליפ חדש ולא כוללת בו אפילו איש שחור-עור אחד, זה כבר מטריד. 

הקליפ החדש ל"Wildest Dreams", שממשיך את ההצלחה ההיסטרית של שירי האלבום "1989", נחשף בטקס ה-VMA בליל יום ראשון האחרון. מאז הוא צבר 14 מיליון צפיות. הוא צולם באפריקה, לא צויין היכן בדיוק, ומספר את סיפור האהבה ושיברה של שני שחקנים באזור שנות ה-50. תמצאו בו אנשי צוות לבנים ואקשן של סט קולנועי, שמלות מתנפנפות, והמון המון חיות (שכנראה גם לא ממש נהנו מההשתתפות בצילומים), אבל לא תמצאו בו איש שחור אחד. 

זו כמובן לא הפעם הראשונה שהחשדות האלו מתעוררים. באותו ערב טיילור הופיעה לצדה של ניקי מינאז'וחתמה את ריב הטוויטר של השתיים על ההעדפה של MTV לגזרה דקיקה ועור לבן בחיבוק אוהב. אולם את ההבטחה שהציפה בטוויטר להעלות את ניקי לקבל יחד איתה את הפרס בטקס, היא לא קיימה. ואם תרצו ללכת עוד קצת אחורה, נזכיר שגם הקליפ של "Shake it Off" עורר זעם כשהיו מי שראו את הטוורקינג והריקודים השחורים שבו כהתנשאות גזענית. התזכורת לתקופה הקולוניאלית ולימים בהם האדם הלבן כבש באלימות ובדורסנות קשה את אדמות היבשת לא ממש מחמיאות לטיילור ולא עוזרים לתדמית הלבנה והמתנשאת שלה, והעולם מתחיל לחשוד שאולי היא פשוט נהנית מזה. 

סוויפט לא לבד על הכוונת. גם לג'סטין ביבר יש קליפ חדש, לשיר שמסמן את הצעד הראשון שלו בכיוון רציני ובוגר יותר. זה כל כך מרגש שביבר עצמו בכה בסוף ההופעה ב-VMA, אבל יש גם מי שמתרגז. לינה דנהאם, למשל, חושבת שב-2015 זה לא לגיטימי לשאול "כשאת אומרת לא - למה את מתכוונת?".

ביבר שר בפזמון "למה את מתכוונת / כשאת מהנהנת ל'כן' בראשך אבל רוצה להגיד לא / למה את מתכוונת?", ולינה התייחסה לזה בטוויטר שלה כשכתבה: "בואו נפסיק עם שירי פופ בהם הבחורה אומרת כן אבל מתכוונת ללא וההפך, סבבה?". כשביבר התייחס לשיר הוא הסביר, "לעתים קרובות בנות נוטות להיות הפכפכות. הן אומרות משהו אחד ומתכוונות למשהו אחר, אז... למה את מתכוונת? אני לא יודע, לכן אני שואל". וכך מסתמן לו עוד כישלון צורב במיוחד של ביבר בהשגת אהבת הציבור. באסה.