ביום ראשון ליידי גאגא ואמה, סינתיה ג'רמנוטה, הגיעו לאירוע ההתרמה של ארגון "ילדים מאחים לבבות", שנערך בבל-אייר. במהלך אותו אירוע הוענק לשתיים פרס על תרומתן לילדים בעזרת הקרן, "Born This Way Foundation", אותה הקימו ב-2011 כדי לספק לבני נוער הזדמנויות, משאבים ופלטפורמות להשמיע את קולם.

#ladygaga and her mother #cynthiagermanotta

A post shared by Your lovely Gaga photos (@ladygaga__nation) on

מקרי ההתאבדות של השף אנתוני בורדיין ומעצבת האופנה קייט ספייד בימים האחרונים, גרמו לליידי גאגא לספר במהלך הנאום שלה על התמודדותה עם הפרעות נפשיות: "אני נאבקתי במשך זמן רב, כדמות ציבורית וכאדם פרטי, בהפרעות הנפשיות ובמחלות שלי. אני מאמינה שסודות גורמים לנו להמשיך להיות חולים. אני נפגשתי בזמן האחרון עם הרבה אנשים שסובלים כמוני. יש כל כך הרבה עזרה שמוגשת לאלה שיש להם אומץ לדבר בכנות על מצבם".

גאגא הוסיפה גם על פעילות הארגון שהקימה יחד עם אמה: "אנחנו מחברים בין אנשים ועוזרים להם לפתח שיחות כנות ובריאות. לדעתי, ניתן לפתור כל בעיה בעזרת אדיבות, או לפחות להפוך את המצב לטוב יותר. לפעמים אנשים חושבים שטוב-לב זה חולשה, אבל יש לזה כוח עצום".

את הנאום גאגא סגרה עם הוקרת תודה לאמה, שעזרה לה בתקופותיה הקשות: "תודה על שלא פחדת מהמחשבות האפלות שלי. החזקת את היד שלי והפעלת ארגון שמחזק רבים אחרים. מחשבות על התאבדות יכולות להרגיש כמו קללה".