מאז שהראפר ליל נאס X יצא מהארון ביוני 2019 זה ממש לא הורגש שהוא מתייחס לנושא במוזיקה שלו. יכול להיות שהוא שמר את כל התחמושת לשיר החדש אותו שחרר בסוף השבוע האחרון וכולל ריקוד על עמוד ישירות מגן העדן לגיהינום; הזמנה ללילה שמיועדת לאדם (כן, אותו אדם מהסיפור של בראשית); והשיא - לאפ-דאנס לשטן בכבודו ובעצמו.

מה עוד? את השיר החדש יחד עם הקליפ השיק נאס (מונטרו לאמאר היל) עם מכתב אל עצמו בן ה-14. "מונטרו בן ה-14 היקר, כתבתי שיר עם השם שלנו עליו", פתח את המכתב האישי הראפר בן ה-21. "זה על בחור שהכרתי בקיץ האחרון. אני יודע שהבטחנו לא לצאת מהארון אף פעם, אני יודע שהבטחנו לא להיות הגיי 'מהסוג הזה', אני יודע שהבטחנו למות עם הסוד, אבל זה יפתח דלתות בשביל שאנשים קווירים אחרים יוכלו פשוט לחיות".

מאז יציאתו, הקליפ והשיר ספגו המון ביקורת בארה"ב, ונאס עצמו צפה את זה מגיע והוסיף במכתבו: "אתה מבין, זה מאוד מפחיד בשבילי, אנשים הולכים לכעוס כי הם יגידו שאני מקדם אג'נדה. אבל האמת שזה נכון. האג'נדה היא לגרום לאנשים להישאר מחוץ לחיים המזו***ים של אחרים. שולח לך אהבה מהעתיד".

View this post on Instagram

A post shared by Lil Nas X (@lilnasx)

כאמור, הקליפ הפרובוקטיבי גרם למבוגרים רבים לבקר את נאס מכיוון שהוא נחשב לכוכב ילדים, והלהיט הגדול ביותר שלו, "Old Town Road", הפך להמנון בקרב הדור הצעיר, אבל לא רק הורים הביעו את מחאתם, וגם הראפר ג'וינר לוקאס צייץ: "אני חושב שהבעיה הכי גדולה מבחינתי היא העובדה שהוא לא מבין שהשיר שלו הוא המנון של כל ילד. ילדים אהבו אותו והחלו לעקוב אחריו - ואז בלי שום התראה הוא פשוט משחרר משהו כזה".

נאס לא נשאר חייב והזכיר משהו שרבים שכחו לגבי הלהיט הגדול ביותר שלו: "אני ליטרלי שרתי על לין (סוג של סם שנפוץ בדרום ארה"ב) וניאוף ב"Old town road". אתה החלטת לתת לילדים שלך לשמוע את זה. תאשים את עצמך", ולאחר שהתגובה הזו של נאס התפוצצה בטוויטר עם למעלה מ-200 אלף לייקים - לוקאס מחק את ציוץ הביקורת שלו.

אבל לא רק הורים או ראפרים הגיבו לשיר, אלא גם אנשי חדשות ופוליטיקאים. בפוקס ניוז למשל ניהלו דיונים באולפן על "מונטרו", והמושלת של צפון דקוטה , ריסטי נועם, צייצה בטוויטר: "איזה טוב יצא לבן אדם שהשיג את כל העולם, אבל ויתר על הנשמה שלו?", כשהיא מצטטת מהברית החדשה. נאס בתגובה שיתף את דברי המושלת וציטט כנראה את השורה הנועזת ביותר מהשיר החדש: "לירות ילד לתוך הפה שלך בזמן שאני רוכב. מונטרו, 1:08".

במקביל לשיר, ליל נאס שחרר גם 666 זוגות נעליים בעיצוב מיוחד שכוללות "טיפת דם של בן אנוש". העיצוב נעשה על נעליי נייקי ללא שיתוף פעולה מצד החברה או ידיעתה, ולאחר ביקורת בארה"ב שהנעליים "מהללות את השטן" ואיומים על חרם, חברת הבגדים החליטה לתבוע את המעצב של הנעליים, ולפני כמה שעות הראפר העלה סרטון בו הוא מתייחס לנושא: "אנחנו באמצע מגפה, בכל שבוע יש אירוע ירי המוני אבל אתם מתאספים בכנסיה בשביל לדון בנעליים, אני מת פה מצחוק".