ריק רוס (צילום: Rick Diamond, GettyImages IL)
18 קליעים לא יצליחו לכבות אותי. ריק רוס | צילום: Rick Diamond, GettyImages IL

הראפר ריק רוס מוכר מהלייבל שהקים "MMG" ומשיתופי פעולה עם אמנים כמו מריה קארי, ניקי מינאז' ואשר. בשנה האחרונה הוא נחשב לאחד הכוחות העולים בהיפ הופ האמריקני, ומתברר שבמקרה שלו - עם התהילה מגיעה גם הסכנה.

ריק רוס (שנולד בשם וויליאם רוברטס) אומנם קרא ללייבל שהקים על שמה של מכונית המרצדס מייבאך ("Maybach Music Group"), אבל הוא עצמו נסע היום במכונית רולס רויס יוקרתית לא פחות בפורט-לודרדייל, פלורידה, איזור בו רכש לאחרונה בית. אלא שגורמים בעולם התחתון חשבו שהמכונית לא מספיק דקורטיבית, והחליטו לעצב אותה מחדש, בעזרת 24 קליעים לפחות שירו עליה, בזמן שריק רוס נמצא בתוכה עם בחורה, אחרי שחגג את יום הולדתו במסעדה סמוכה.

עדי ראייה בפורט-לודרדייל דיווחו היום למשטרה המקומית על ירי מנשק אוטומטי מרכב בתנועה, שהתבצע סמוך לשעה 5 בבוקר (שעון ארצות הברית) בפינת השדרה ה-15 ושדרת לאס אולאס. הירי כוון לעבר הרולס רויס של ריק רוס, כאשר לא פחות משני תריסרי כדורי רובה פגעו במכונית בה נסע.

גורמים במשטרת מיאמי אישרו כי כתוצאה מהירי המכונית בה נסע רוס נקלעה לתאונה, כאשר הוא יושב בתוכה. נהג הרולס רויס ניסה להתחמק ככל הנראה מהירי האוטומטי והתנגש בבניין מגורים בשדרה ה-15. הכדורים, כך דווח, "רדפו" אחרי המכונית ופגעו גם בבניין. במזל איש לא נפגע מהתקרית. עד ראייה שהיה במקום אמר כי רוס יצא ממכונית הרולס רויס היוקרתית כשהוא רועד כולו.

אחרי הירי פתחה משטרת פורט לודרדייל בחקירה, במטרה לאתר את היורים, אולם עד עתה לא נמסרו דיווחים רשמיים בנוגע לזהות מבצעי הירי. כמו כן, המשטרה לא אישרה רשמית כי ריק רוס שהה ברכב ולא התקבלה כל תגובה מדובר כלשהו מטעמו. "מי שהיו ברכב ביקשו להישאר אנונימיים, כיוון שהם חוששים לחייהם ולחיי המשפחות שלהם", נמסר מהמשטרה.

רק לפני חודש הדף ריק רוס שמועות כי ביטל סיבוב הופעות בגלל איומים שהשמיעו לעברו חברי כנופיות מהעולם התחתון. הוא תלה אז את הביטול בכך שלא הסתדר עם המפיק והיחצן שסגר עבורו את סיבוב ההופעות.

>> כריס בראון ופרנק אושן רבו במכות באולפן בלוס אנג'לס