הרולינג סטונז בלונדון (צילום: Ian Gavan, GettyImages IL)
שבע בום. מיק ג'אגר, הרולינג סטונז | צילום: Ian Gavan, GettyImages IL

להקת ה"הרולינג סטונז"" הודיעה על דחיית שבע הופעותיה הקרובות שנקבעו באוסטרליה וניו זילנד, ולמעשה דחיית כל ה"רגל" האוקיאנית של סיבוב ההופעות החדש "14 On Fire", אותו תכננה הלהקה לפתוח היום (רביעי) בפרת', אוסטרליה. זאת בעקבות מותה הפתאומי של מעצבת האופנה לורן סקוט, בת זוגו של סולן הלהקה, מיק ג'אגר.

ה"סטונז" פרסמו הודעה רשמית למעריצים, האומרת: "הרולינג סטונז מצטערים מעומק הלב ומאוכזבים להודיע על דחיית כל הופעות הסיבוב "14 ON FIRE" באוסטרליה וניו זילנד, בעקבות מותה של לורן סקוט. מיק ג'אגר, קית' ריצ'ארדס, צ'ארלי ווטס ורוני ווד רוצים להודות לכל המעריצים על התמיכה בשעה קשה זו, ומקווים שהם יבינו לעומק את הסיבה להכרזה שלהם".

עוד נכתב בהודעה: "הרולינג סטונז מתכננים לקבוע מחדש את התאריכים להופעות שנדחו, במועד מאוחר יותר. המפיקים המקומיים באוסטרליה וניו זילנד מבקשים מרוכשי הכרטיסים לשמור את כרטיסיהם עד להודעה חדשה. לוח זמנים חדש של תאריכים נמצא כבר בעבודה, ויפורסם בהקדם האפשרי".

עוד ב-mako מוזיקה:

יחד עם זאת, גורל הסיבוב המתוכנן ל"רולינג סטונז" באירופה החל מחודש יוני הקרוב לא ידוע עדיין. הלהקה הכריזה רשמית על הופעה בהולנד ב-7 ביוני והופעה בבלגיה ב-28 ביוני, ולגבי צמד ההופעות האלה אין מידע חדש, כמו גם לגבי ההופעה שמתוכננת בישראל ב-4 ביוני אך טרם הוכרזה רשמית.

מיק ג'אגר, לורן סקוט (צילום: Charley Gallay, GettyImages IL)
נתן לה מכל הלב. מיק ג'אגר ולורן סקוט | צילום: Charley Gallay, GettyImages IL

מיק ג'אגר נפרד מאהובתו שנמצאה תלויה

מיק ג'אגר פרסם אתמול הודעת אבל והספד בעקבות מותה של זוגתו לורן סקוט, שגרם לו להלם קשה. "אני עדיין נאבק כדי להבין איך אהובתי וחברתי הטובה ביותר היתה יכולה לסיי את חייה בדרך הטראגית הזו", כתב ג'אגר בדף הפייסבוק שלו. "בילינו יחד שנים רבות ונפלאות והיו לנו יחד חיים נהדרים. היתה לה נוכחות מדהימה, והכישרון שלה היה נערץ ביותר, כמובן שגם אני הערצתי אותו. התרגשתי מאוד מהמחוות שאנשים ערכו לה, וגם מהמסרים האישיים של תמיכה שקיבלתי. לעולם לא אשכח אותה".

לורן סקוט: מוות מיסתורי בתלייה

לורן סקוט נמצאה תלויה בדירתה שבמנהטן, כשלצווארה קשור צעיף, שהיה קשור לדלת בסלון הבית. בדירה לא נמצא מכתב התאבדות או כל סממן אחר שיצביע על התאבדות. מדבריו של ג'אגר עולה שהוא משוכנע שמדובר בהתאבדות ולא במוות שנכפה על זוגתו בדרך כלשהי. גם כוחות המשטרה בניו יורק סבורים בינתיים שמדובר בהתאבדות, אבל החקירה טרם הושלמה סופית. ה"ניו יורק טיימס" מדווח שחוקרי מקרי המוות טרם השלימו את בדיקת נסיבות המוות וטרם הגישו דו"ח סופי בעניין, נכון ליום שלישי בלילה, שעון ניו יורק. מהחקירה עולה שסקוט שלחה הדעת טקסט לעוזרת שלה בשעה 8 וחצי בבוקר (של יום שני) וביקשה ממנה להגיע לדירה. העוזרת הגיעה ב 10 ומצאה את הבוסית שלה ללא רוח חיים. איש עדיין לא הסביר את ההודעה "Today" שפורסמה בטוויטר הרשמי של סקוט שעה בדיוק לאחר שגופתה נמצאה.

מיק ג'אגר, לורן סקוט (צילום: Gettyimages IL, getty images)
כיסה לה את החובות שנאמדו במיליוני ליש"ט. מיק ג'אגר ולורן סקוט | צילום: Gettyimages IL, getty images

התאבדות מתוך תחושת כישלון בעקבות התרסקות עסקית?

פרסומים שונים בתקשורת העולמית מנסים להסביר את ההתאבדות של המעצבת לורן סקוט, כנובעת מתוך תחושות ייאוש ואכזבה אישיות חזקות, אותן הרגישה כתוצאה מכשלונות שלה בתחום ניהול חברת האופנה  שהקימה. כך למשל, תצוגה שלה בשבוע האופנה בריטניה, שיועדה לחודש פברואר האחרון, בוטלה, כיוון שנתקלה בקשיים הפקתיים. סקוט טענה שיש לה "בעיות בייצור" אבל בכך ניסתה להסתיר את הקשיים הפיננסיים.

ה"מירור" הבריטי מפרסם הבוקר ש"מיק ג'אגר שפך מיליונים על הקריירה של לורן סקוט, אבל היא היתה המומה מהפחד שלה להיכשל". בפרסום נטען שהחברה שהקימה סקוט נקלעה לקשיים כלכליים ולחובות כבדים. הגירעון תפעולי שלה נכון לאוקטובר 2013 עמד על כ-3.5 מיליון ליש"ט ואילו החובות שלה נאמדו ב-4.5 מיליון ליש"ט. ג'אגר, שהונו מוערך בכ-200 מיליון ליש"ט, כיסה את אותם החובות, והמבוכה של סקוט היתה רבה.

חבר של הזוג אמר לעיתון הבריטי: "היא הייתה אישה גאה, ומובן שהובכה על ידי מה שקרה. מיק היה שם בשבילה בכל שלב של הדרך, מנסה לעזור כמיטב יכולתו, אבל כנראה שהמצב עורר לחצים במערכת היחסים שלהם". החבר הוסף: "בעולם האכזרי של האופנה, התדמית הכי חשובה והיא לא הצליחה להתמודד נפשית עם הפגיעה העצומה בתדמית שלה בתחום אותו כל כך אהבה".