זמרת הסול והפ'אנק שרון ג'ונס הלכה לעולמה אמש לאחר מאבק בסרטן הלבלב והיא בת 60. "בצער רב אנחנו מודיעים ששרון ג'ונס הלכה לעומה לאחר מאבק הירואי בסרטן הלבלב", נכתב בהצהרה מטעם הזמרת. "היא הייתה מוקפת באהוביה, כולל להקתה הדאפ-קינגס".

הרופאים איבחנו את ג'ונס בסרטן הלבלב ב-2013 והיא עברה ניתוח להסרת הגידולים. תשעה חודשים לאחר מכן המחלה הייתה בהפוגה, אבל בפרימיירה של "מיס שרון ג'ונס!", סרט דוקומנטרי על חייה והקריירה שלה, הזמרת הודיעה שהסרטן חזר והוא במצב חמור יותר. רק ביולי האחרון, ג'ונס הבטיחה בראיון להמשיך ולהופיע כל עוד יכולה, על אף חזרתו האגרסיבית של הסרטן שלה. "כרגע אני מתכוונת להמשיך ולשמור על המעריצים שלי", היא אמרה. "אני עדיין לא מוכנה לוותר".

למרות שהיא שרה כל חייה, ג'ונס התפרסמה רק בגיל מאוחר יחסית - היא שחררה את אלבומה הראשון ב-1996, כשהייתה בת 40, אחרי שקיבלה תשומת לב כזמרת ליווי באלבום של לי פילדס. במהלך הקריירה שלה הקליטה ג'ונס שבעה אלבומים עם להקת הדאפ-קינגס, והייתה ידועה בעיקר בהופעות החיות המלהיבות, העוצמתיות והאנרגטיות שלה.

עולם המוזיקה מיהר להגיב לידיעה העצובה על מותה של ג'ונס. בין היתר הגיבו בטוויטר המוזיקאית סנט וינסנט שכתבה "שרון ג'ונס. תודה לך על הכל", הזמרת צ'אקה קאן שכתבה "תנחומיי העמוקים ביותר למשפחה של שרון ג'ונס. היא הייתה הדבר האמיתי בתעשייה הזו. 2016 את איומה", ג'ון לג'נד כתב "כל כך עצוב לשמוע על מותה של חברתי והזמרת הדינאמית ומלאת הנשמה שאהבתי להופיע איתה שרון ג'ונס", מפיק העל מארק רונסון כתב "לשרון ג'ונס היה את אחד הקולות הכי מדהימים ומכווצי-קרביים של הזמנים האחרונים. נתגעגע אליה מאוד. כל כך עצוב".