במהלך הופעתו בשישי האחרון, סלבדור סובראל הזוכה של אירוויזיון 2017, הכריז על פרישתו מהקריירה המוזיקלית, כך דיווח אתר BLITZ הפורטוגזי. האירוע היה חלק מהפסטיבל הבין לאומי לתרבות נערך בקזינו באסטוריל שפורטוגל, ארץ מוצאו של הזמר בן ה-27. עוד לפני שעלה לבמה, סלבדור אמר בראיון שמדובר במופע מיוחד וסיפר על כך שהמוזיקה עזרה לו בתהליך התאוששות ממצבו הרפואי הקשה, "אני חושב שהמחלה שלי עזרה לי מאוד ביצירה ובהגשה של המוזיקה".

הקהל המחבק שהגיע למופע בן השעתיים הביא מאות בלונים לבנים בצורת לב להופעה, דבר שחימם את ליבו של סובראל. הוא הודה למעריצים ואפילו בכה מספר פעמים. בנקודה מסוימת אפילו פתח על הבמה את הקושי שלו להתמודד עם הפרסום: "הערב הזה היה מדהים עבורי למרות שקשה לי להתמודד עם דברים מהסוג הזה, אבל אני מנסה להסתגל. אני אימצתי את החיים הציבוריים". סובראל הצליח להתעלות על המחנק בגרון ולבצע שירים באנגלית ובפורטוגזית, וביניהם גם את השיר "Amar Pelos Dois", איתו זכה בגמר האירוויזיון האחרון. את הלהיט ביצע כשהוא מחובק עם אחותו לואיסה, שהייתה אחראית לכתיבה וללחן והצטרפה אליו בשירה.

את המופע סיים עם השיר "A Case of You", ומיד אחריו אמר: "זה לא סוד שמצבי הבריאותי שברירי. יש לי בעיה, וזה למרבה הצער זמני לתת את גופי לטיפול רפואי ולנטוש את חיי הבמה והמוזיקה. זה הזמן לעזוב בתקווה שבעתיד ימצאו לבעיה שלי פתרון. אני לא יודע כמה זמן זה ייקח. תודה שבאתם היום". לא ברור אם הוא לוקח פסק זמן מהבמה לטובת טיפול רפואי והחלמה או שמדובר באמת בפרישה רשמית מעולם המוזיקה. אנחנו עדיין מקווים לראות אותו מופיע בגמר אירוויזיון 2018, שיערך בליסבון ב-12 במאי.