להקת הרוק האיטלקית מונסקין, שזכתה באירוויזיון לפני כמה חודשים, נמצאת בלב של סערה בשבוע האחרון. במסגרת של הופעת לייב בטיקטוק בחודש יוני האחרון, הלהקה ביצעה קאבר לשיר של קניה ווסט "Black skinhead" שיצא ב-2013 וככל הנראה שהם לא עשו את תחקיר על המילים כמו שהם היו צריכים כי הם הצליחו לעצבן את קהל המעריצים האמריקאי שלהם.

לא ברור למה לקח לזה כל כך הרבה זמן להגיע אל המעריצים בארה"ב אבל לפני כמה ימים מעריצים אמריקאים של הלהקה שמו לב שסולן הלהקה דמיאנו דייוויד שר את המילה Coon, שנחשבת למילת גנאי לאדם כהה עור בדרום ארה"ב (השורה המלאה אומרת "Stop all that coon shit"). מאז מעריצים רבים מיהרו לגנות את האקט חסר ההתחשבות מצידם, בזמן שרבים יצאו להגנת הלהקה בטענה ש"לא כל מה שקורה בסלנג אמריקאי מגיע גם לאירופה".

בכל מקרה, סולן הלהקה לפני כמה ימים לקח אחריות והוציא הודעת התנצלות דרך חשבון הטוויטר שלו: "עכשיו נחשפתי למה שקרה ואני רוצה להציע את התנצלותי העמוקה בעקבות מה ששרתי בשיר של קניה לפני כמה חודשים. שיניתי את שאר הטקסט כי לא רציתי לפגוע באף אחד, אבל לא ידעתי את המשמעות של המילה זו".

סולן ההרכב המשיך בהודעה: "אני בחיים לא הייתי אומר משהו כזו מתוך כוונה. אני יודע שמה שעשיתי היה לא בסדר ואני רוצה להתנצל בפני כולכם. הייתי צריך להכיר יותר טוב את המילים שאני שר. אנחנו מתנצלים אם פגענו במשהו או לא כיבדנו מישהו. זה יהיה שיעור בשבילנו לעתיד ואנחנו נעשה את הטוב שאנחנו יכולים בשביל ללמד את עצמנו".

כזכור, מאז זכייתה באירוויזיון עם השיר "Zitti e Buoni", מונסקין חווה הצלחה מסביב לעולם כשהם מככבים במצעדים ופלייליסטים בינלאומיים. גם בישראל הם הצליחו להיכנס לשירים המואזנים ביותר בשירותי הסטרימינג ולתקופה מסוימת הם גם תפסו שני מקומות במצעד השירים הוויראלים ביותר של ספוטיפיי.