"אולי זו קלישאה כאמן, להגיד על האלבום שלך 'זה האלבום הכי טוב שהיה לי', אמר צ'רלי פות' בראיון חדש שהעניק לבילבורד על אלבומו החדש, Charlie. "אבל עבורי, זה מה שהוא. מעולם לא יצרתי משהו שלם שבו נמצאת האישיות שלי, מצורפת עם מלודיה. הקאבר של האלבום מדבר בשם עצמו, כל המחשבות האלה שיוצאות לי מהראש".

"יש שיר באלבום שנקרא Smells Like Me", הוא ממשיך, "אני רוצה שהמוח שלכם ילך לאלף כיוונים כשאתם קוראים את השמות של השירים, אני רוצה שאנשים ישמעו את השירים האלה וירגישו שהם שמעו אותם כבר, כי זה נכון, הם שמעו" - ובכך חשף שבעצם צייץ במשך תקופה שורות משירים חדשים שעוד לא יצאו.

View this post on Instagram

A post shared by Charlie Puth (@charlieputh)

במקור, פות' הקליט אלבום קצת לפני התפרצות מגפת הקורונה, אבל החליט לגנוז אותו והחל לעבוד על Charlie במקום: "זה פשוט לא הרגיש לי נכון, לא הרגשתי שאני רוצה להופיע עם השירים שכתבתי בו כל החיים שלי. האלבום החדש כולו מופק על ידי, כתבתי את כל השירים עם קבוצה מאוד קטנה של אנשים, עשיתי את זה שונה הפעם כי עירבתי לכל אורך התהליך מיליוני גולשים בטיקטוק.

בהמשך דיבר על כמה מהשירים המצליחים ביותר שלו הן כאמן והן כמפיק. ביניהם Left And Right שהקליט עם ג'ונגקוק, חבר BTS, שעומד על יותר מ-200 מיליון האזנות ויצא לפני חודשיים. "עבדנו עליו במשך כמה שבועות. רציתי שהוא יהיה בו אז פשוט סימסתי לו", אמר והוסיף על Stay, הלהיט ההיסטרי של ג'סטין ביבר וקיד לארוי, שהיה חלק מכותביו: "הוא היה טוב. אני אוהב את איך שהשיר הזה יצא, זו רכבת הרים מוזיקלית שרק רציתי לעלות עליה".

That's Hilarious, שלפני צאתו פות' הגדיר אותו כאישי וקרוב מאוד לליבו, כנראה יהיה שיר הפתיחה באלבום: "מעולם לא אמרתי לאנשים מה קרה לי והכאב שהתמודדתי איתו", שיתף את העוקבים שלו בטיקטוק חשוף ואינטימי. בזמן שעברתי את הפרידה הכי נוראית בחיים שלי ב-2019, רק רציתי לטאטא את זה מתחת לשטיח ולהתחיל מחדש ולהקיף את עצמי באנשים טובים יותר, זה השיר הכי קשה שאי פעם יצרתי ואני מתרגש שתשמעו אותו, אוקיי? אז תודה רבה".