אייל גולן הופעה 18 (צילום: שי פרג)
בסוף היום. אייל גולן | צילום: שי פרג

פרויקט הקאברים "שני צדדים למטבע" , במסגרתו שרים אמני פופ ורוק שירים ים תיכוניים, וההפך,ממשיך להסתמן כאחד המוצלחים שידעה המוזיקה הישראלית בשנים האחרונות, עם הצלחות כמו מלנכולי" בביצוע ישי לוי, "חנהל'ה התבלבלה" של גלעד שגב ומטבוחה פרוג'קט ו"אין לי אהבה" שכיסה  ארקדי דוכין.

אבל היה ברור שהמבחן האמיתי שלו יגיע בשיתוף של כוכבי-על דוגמת אייל גולן. הבוקר זה קורה, וקורה בגדול, עם הגרסה של גולן ל"תמונה שבורה", להיט האייטיז של מוני ארנון ("האחים והאחיות"), שאת מילותיו חיברה אסתר שמיר.

ואייל גולן, כמו שהוא יודע ומתמחה, כמו שכבר עשה בעבר ל"חלומות" של רוחמה רז, ובעיבוד והפקה מוזיקלית של תמיר צור, שומר על הגרוב המיוחד של השיר, מדגיש את הייאוש והכאב שיש בו ועם הקול הייחודי שלו מעלה אותו מדרגת להיט רדיו נחמד - למשהו שיכול לרגש המונים. וכשמגיע מקצב הגאלופ המדברי עם החליל אפשר להיזכר בחיוך בימים שגולן שיתף פעולה עם אתניקס.

תמונה שבורה

אם היא תבוא היא תבוא מעצמה / תטווה לאט את חוטי המשיכה / האהבה חופשיה ברוחה / אין לה אדון או מושל בתוכה

את מנסה לנווט בגלים / את מנסה לתפוס אותה במלכודות / ציפור הנפש לא נלכדת במילים / מילים יפות, מילים גדולות ומפתות

פזמון: בסוף היום אני מביט בך מרחוק / ולפני תמונה שבורה / האהבה הותירה שממון עמוק / ואין לי דרך חזרה

תמונה שבורה, החלקים אינם ברורים / צריך לנוח מתקוות ולחכות / את לא יודעת להניח לדברים / בבוא הזמן לתת להם מרחב לחיות

פזמון: בסוף היום אני מביט...

את לא יודעת להניח לדברים / בבוא הזמן לתת להם מרחב לחיות

פזמון: בסוף היום אני מביט...

עוד במסגרת "שני צדדים למטבע":

ישי לוי האנגר (צילום: שרון רביבו)
על הגג. ישי לוי | צילום: שרון רביבו

"גדליה רבע איש" בביצוע של מאור כהן ולהקת "בום פם", "אין לי אהבה" בביצוע ארקדי דוכין, "אוהבת אותך עוזבת אותך" בביצוע זהבה בן, מלנכולי" בביצוע ישי לוי, "מורה לחיים" בביצוע קרן פלס, "פתאום כשלא באת" בביצוע אבנר גדסי, "יום אחרון" בביצוע שלומי שבת.

בפרויקט המלא צפויים גם: קאבר בביצוע משה פרץ, הראל סקעת ישיר את "הכאב הזה" של שרית חדד, יואב יצחק ישיר את "מי תרצי" של גידי גוב, סגיב כהן יכסה את "לא טוב היות האדם לבדו" ששרה במקור יהודית רביץ. שרית חדד תשיר את "אתה פה חסר לי" של נורית גלרון, אביהו מדינה ישיר את "כמו צמח בר" של חוה אלברשטיין. מיכה שטרית יבצע את "לפעמים" אותו כתב לרון שובל, דויד ברוזה מבצע את "ריח מנטה" של מרגול, ומרגול את "אינתה עומרי" של מיכה שטרית.

את הפרויקט מפיקים "מירו את עדן הפקות" והוא ייצא במסגרת חברת "NMC-יונייטד", כאמור בהפקה מוזיקלית של נדב ביטון. מטרת הפרויקט על פי מפיקיו היא חיבור וחיזוק השורות בין המוזיקה הים תיכונית לבין הרוק הפופ המקומיים.

>> השיר הכי מושמע בישראל: "חנהל'ה התבלבלה"