נינט טייב מוציאה סינגל חדש, עם השיר "עושק", הלקוח מאלבומה האחרון "כל החיות ידעו". טייב שרה כאן את מילותיו האירוטיות של המשורר דורי מנור, שמספרות על אישה שנפשה הופקרה לטיפולי חשמל, לא נותר בה יופי, והרכות שהציפה את גופה "גמרה אותה", כמאמר המשורר עצמו:

"תִּשְׁעָה קַבִּין שֶׁל רֹךְ הֵצִיפוּ אֶת גּוּפָהּ. הֵם בָּאוּ עִם כְּבָלִים. הֵם בָּאוּ לְחָטְפָהּ, וְהִיא שְׂרוּעָה בְּרֹךְ עַל יְצוּעָהּ הַצַּח. הַלַּיְלָה הֶעָרוּם, הַלַּיְלָה הַנִּצָּח, הִפְקִיר אֶת נִשְׁמָתָהּ לְטִפּוּלֵי חַשְׁמַל, וְלֹא הוֹתִיר בָּהּ יֹפִי. רֵיחַ שֶׁל עָמָל, אוֹפֵף מֵאָז אוֹתוֹ הַלַּיְלָה אֶת נַפְשָׁהּ. תִּשְׁעָה קַבִּין שֶׁל רֹךְ גָּמְרוּ אוֹתָךְ, אִשָּׁה."

את השיר הלחינה נינט טייב עצמה, ועיבדה אותו עם עידן רבינוביץ' ויוסי מזרחי, חברי להקת "הקולקטיב", שגם הפיקו מוזיקלית, וליוו אותה בהקלטות האלבום ובסיבוב ההופעות שאחריו. אתמול נחשף שטייב ומזרחי הם למעשה זוג גם בחייהם האישיים ולא רק על הבמה ובאולפן ההקלטות.

"הקולקטיב" בדרך לאלבום חדש

בימים אלה מסיימים חברי "הקולקטיב", ורבינוביץ' ומזרחי ביניהם, את הקלטות אלבום האולפן השני של הלהקה, ונכנסים איתו לשלב המיקסים. האלבום צפוי לצאת בחודש מרץ 2014 בואכה חג הפסח. יהיה זה אלבום שני רשמי ל"קולקטיב" כלהקה, למרות שרבינוביץ' והסולן השני של "הקולקטיב", רועי ריק, הוציאו אלבומי סולו בהם ניגנו והשתתפו שאר החברים בהרכב.

פרויקט נוסף בו מעורבים "הקולקטיב" בימים אלה הוא אלבומו החדש של שלומי שבן, שהוקלט בחודשי הקיץ יולי ואוגוסט, וצפוי לצאת גם הוא לקראת פסח, עם סינגלים ראשונים שייצאו ממנו בחודש מרץ. כמו כן עובדים מזרחי ורבינוביץ' עם אריק ברמן על אלבומו בחדש, ממנו יצא הסינגל "גרביטציה".

>> יוסי מזרחי בקליפ החדש של "הדג נחש" - "הכל יסתדר"