בימוי ועריכה: רועי ריק | צילום: יאיר צימרמן | ארט: קרן גולדברג, עדי דהן ועמנואל סלונים

לפני שנים רבות, רועי ריק (המוכר כסולן הקולקטיב) עבד, תאמינו או לא, כפועל ביקב בדרום טוסקנה. שם הוא נחשף לראשונה למוזיקה של פבריציו דה-אנדרה, מגדולי היוצרים-זמרים של איטליה במאה העשרים. בדומה ללאונרד כהן ובוב דילן (או מאיר אריאל אצלנו), שיריו של דה-אנדרה הצטיינו בסיפור סיפורים מרתקים ובהם נימה דקה של אירוניה.

ריק, שנשבה בקסמה של המוזיקה, שב אליה שנים לאחר מכן כתלמיד בחוג להיסטוריה באוניברסיטת תל אביב, ויחד עם אלה אילון החל לתרגם שירים נבחרים מהרפרטואר העשיר של דה-אנדרה, תוך מאמץ לדייק ולשמור על יופיים המקורי לצד התאמה למציאות הישראלית העכשווית. תרגום השירים הפך לקמפיין הדסטארט שאיפשר את יצירתו של פרויקט שלם משירי פבריציו דה-אנדרה בעברית.

כעת משחרר רועי ריק שיר שני מתוך הפרויקט, ושמו "בלדה על אהבה עיוורת (או על היהירות)". השיר, שיוצא מלווה בקליפ מרהיב ומושקע במיוחד, מתאר את סיפורו העגום של בחור אומלל שניצב ועומד שוב ושוב במבחניה האכזריים של אהובתו המתעללת - עד הסוף המר. את השיר, כמו את האלבום כולו, הפיק יוסי מזרחי - חבר להקת הקולקטיב גם הוא. באלבום, שצפוי לצאת בחודש מאי, משתתפים שלל מוזיקאים מוכשרים, וביניהם תום דרום ויעל דקלבאום.