הזמר והיוצר יקיר ונה מוציא את השיר "מלחמה ושלום", שכתב והלחין יואל בן שושן ברוח הימים האלה, מתוך מבט מפוכח, אבל עם תקווה לימים של שקט, שלום ושלווה.

"רוחות עזות נושבות בחוץ ולנו אין כוח, וליבנו כה זקוק לטיפה של אהבה. די נדדנו בגלות עד קצה העולם, ורווינו כוס מרירות, עד זעקנו די / יד ביד נצעד אל השלום, עוד תראו יתגשם חלום, ונראה את היופי של העולם. יד ביד נושיטה לעזרה לאדם בעת צרה, ונאמין שישכון בינינו שלום ואהבה, אהבה / חולפים עוברים הם הימים ללא כל מנוח, ואני כעלה נידף ברוח סערה, מחפש פינה שקטה בה לנוח, ומעט קורטוב של שלווה ואהבה".

"אני לא מערבב פוליטיקה ומוזיקה", אומר יקיר ונה, "אבל החלטתי לשחרר ליוטיוב את מלחמה ושלום, שיר תקווה לשלום, כי בתוך תוכנו גם השמאל וגם הימין - כולנו רוצים לחיות בשקט ובשלום עם כולם. וקיצונים מכל הצדדים לא יכתיבו לנו את החיים".

אין תמונה
"אני סוחב טראומה מהפיגועים באוטובוסים". יקיר ונה

"אני זוכר שכילד קטן שגדל בזמן האינתיפאדה והאוטובוסים המתפוצצים, בבית הספר דיברנו על נושא הפיגועים, אז אמרתי אמירה תמימה 'מתי כבר יהיה שלום', כי נמאס לי לרדת מאוטובוס באמצע נסיעה לבית ספר בין ראש העין לפתח תקווה בגלל שהאיש המפחיד שנכנס לאוטובוס מחשיד ומפחיד אותי.  אז כולם קפצו עלי, מה שלום, מה אתה רוצה שלום. מה אתה מדבר. ולא הבנתי למה באו אלי בטענות שאני רוצה שקט ושלום, בתמימות של ילדים".

"כילד עם טראומה מהתפוצצויות האוטובוסים, המצב השפיע עלי כמעט בכל נסיעה באוטובוס. לא פעם קרה שצעקתי על נהג מול אוטובוס מלא נוסעים, שיעצור לי באמצע הצומת הסואן ויתן לי לרדת כי ראיתי מישהו חשוד מניח תיק בסוף האוטובוס ויורד ממנו בלעדיו. הוא נבהל יותר ממני, עצר את האוטובוס, הלך לחפש את התיק ואני ישר ברחתי משם. גם בשביל להיות פחדן צריך ביטחון. אבל עדיף פחדן פסימי בחיים, מאשר חסר אחריות בקבר. ותודה לאלוהים שהמצב עבר לי".

"אז אני לא מערבב פוליטיקה עם מוזיקה, וזה שיר פרטי ואישי. בדרך כלל אני יוצר לעצמי, אבל יואל בן שושן שלח לי את השיר הזה, הרגשתי מאוד מחובר לטקסט והחלטתי לבצע אותו. מעולם לא פגשתי את יואל ולא דיברתי איתו - אנחנו חברים בוואטסאפ בלבד, אבל אני משוכנע שמדובר באחלה בן אדם ויוצר. אנחנו ניפגש בקרוב בעקבות רצון לחבר בינינו לתוכנית מסויימת שמצולמת על המלחמה בימים הקרובים לאחת מתחנות הטלוויזה. לעומת זאת, החלטתי שאני לא מוציא את השיר לרדיו. אני לא אוהב את כל מי שמנסה לרכוב על המצב ולא רוצה לרכוב עליו. השיר יוצא רק לרשת, למי שיתחבר אליו".