אין תמונה
פותח עיניים. סאבלימינל

כבר הרבה זמן שלא שמענו את סאבלימינל כל כך נוקב ועצבני. זה קורה לו בשיר המחאה החדש "עיניים להם", בו הוא מארח את צ'ולו בקצב הרגאיי. את המילים חיברו יחד סאבלימינל וצ'ולו, שגם הלחין. סאבלימינל אחראי לעיבוד יחד עם רון תיכון.

בשיר החדש סאב מחפש מנהיג לעם ישראל, המושווה לגור אריות, יוצא נגד העם, התקשורת וכוכבי הטלוויזיה, ומצד שני שופע מחמאות ליצחק רבין ז"ל ואריאל שרון. גם פרשת המשט ותחושת אובדן הדרך בישראל מוזכרות בשיר.

עיניים להם

פזמון: עיניים להם אבל הם לא רואים / אזניים להם ועדיין לא שומעים / והקול קורא והכל כבר קרה / אל תירא ישראל גור אריה הלא אתה

כולם קוראים לו המלך אבל הוא לא רוצה להיות עירום / כולם כורעים מולו ברך אבל הוא כולו נשרף מהחום / פותחים עליו "וואחד עין" ובזכוכית מגדלת / עושים הכל לגרום לו ליפול מאכילים אותנו סרט / תבין, מנהיג חייב להיות לו שפע, בכמות / מנהיג בצבע לא אחד שנראה מהצד סמרטוט / זו דרך הטבע! אסור שזה יבלבל אותנו / אם היקרים לו מכל לא מסודרים אז מה כבר יצליח איתנו?! / ו- אני לא מאשים אנשים, מאשים רק את התקשורת / שבשביל אחוז רייטינג יאכילו אותנו נסורת / לא אניות סיוע! זה אניות טרור! / פיגוע הוא פיגוע, אם זה מטען, סכין או לום! / ואין כאן אחד שעוד מסוגל להביט לעולם בעיניים / כי יודעים שאין גב ובסוף הוא יאכל בעצמו את ה_ין / אז מחכים למשיח שיופיע ויושיע / אבל אם אין אחרי מי ללכת אז לאן כבר נוכל להגיע.

פזמון: עיניים להם אבל הם לא רואים...

כל הכוכבים בטלויזיה פתאום נראים לי דיי פתטיים / לא גברים לא גיבורים בטח לא סקסיים לא אתלטים / בכל שכונה שהלכתי פגשתי כמה גברים לפחות / רק בישראל גיבורים לא זוכים להוקרות על הצלחות עד שהם מתים / פתאום כולם רוצים ללמד אותנו במקום לכבד את הגיבורים שעוד בחיים איתנו / אם פרס, או ביבי, בלי קשר לרקע פוליטי / בעצרת של רבין בכיתי אך לתת לו כבוד בחייו לא זכיתי / איזה עם של חארות! / כולם כפויי טובה, הוא נתן את החיים שלו למדינה / בחיים לא שמע: "תודה" / שרון נלחם וניצח, רציתי כל כך שיצליח, חבל שעד שנתנו לו פרחים הוא כבר לא יכל להריח / עכשיו כל מה שנשאר נכנס לתוך איזה ספר היסטוריה / אנשים נתנו את החיים במציאות לא בתיאוריה / אז, הגיע הזמן שכולנו נלמד לשנות את הדרך / ונגדל גיבורים חדשים מהילדים של דוד המלך 

פזמון: עיניים להם אבל הם לא רואים...

 

דן פרבר - "קשה לתאר"

דן פרבר, פרומו (צילום: פיני סילוק)
מאמין שהכל יסתדר. דן פרבר | צילום: פיני סילוק

דן פרבר, בן טיפוחיו של סאבלימינל, שמפיק אותו מוזיקלית, מוציא את "קשה לתאר", סינגל שלישי מתוך אלבומו החדש. פרבר אחראי למילים, ללחן ולעיבוד וסאבלימינל כאמור להפקה ולניהול.

קדמו לשיר הסינגלים "משחק של דמעות" ו"בתוך בועה". לפניהם הוציא פרבר (שאז עוד כונה "מטרו") את הקליפ "תל אביבי" ובהמשך שיתף פעולה עם אביבה אבידן בחידוש ל"בלב אחד (סאלאם עליכום)".

אין עוריין על הכישרון של פרבר ועל יכולותיו. עכשיו הגיע הזמן שלו להוכיח אותם ולשחק את המשחק במגרש של של הגדולים.