אין תמונה
גם אנחנו אוהבים אותך. לאונרד כהן

לאונרד כהן, שהופיע באיצטדיון רמת גן ב-24 בספטמבר 2009 לעיני כ-50 אלף איש, בהופעה שתיזכר בישראל לשנים ארוכות, משחרר להשמעה את הביצוע ללהיטו הגדול "Lover Lover Lover" מתוך אותה הופעה היסטורית.

הביצוע הזה מההופעה בארץ פותח אלבום ודי.וי.די חדשים של הכהן הגדול בהופעה חיה, בשם "Songs From The Road" ("שירים מהדרך"), הכולל שירים נבחרים מהופעותיו ברחבי העולם בשנים 2008-2009, שצולמו בטכנולוגיית HD.

הדיסק וה-DVD החדשים של לאונרד כהן יראו אור בארץ ב-1 בספטמבר, שבועיים לפני שאר העולם (ב-13 בספטמבר). האשור לתאריך היציאה המוקדם התקבל מחברת "סוני מיוזיק", על מנת להבטיח את יציאתם בזמן לחגים בישראל.

שירים נוספים שנכללים ב-די.וי.די ובאלבום ההופעה החיה הם: Bird On the Wire, Chelsea Hotel, Waiting for the Miracle, Suzanne, The Partisan, Hallelujah, Closing Time, שצולמו והוקלטו בהופעותיו באנגליה, ארה"ב, סקנדינביה ועוד.

הבמאי הישראלי שנכנס לדי.וי.די: "זה כמו שאלוהים מדבר אליך"

אין תמונה
לאונרד כהן, עטיפת האלבום הכפול החדש

כמו כן כולל ה-די.וי.די 20 דקות של צילומי סצנות "מאחורי הקלעים" של המופע וראיונות עם נגניו של כהן, אותם ביצעה בתו לורקה כהן.

את גרסת הוידיאו של "Lover Lover Lover" בדי.וי.ד החדש, כמו גם את ההופעה כולה, ביים הבמאי סיוון מגזניק, שסיפר בראיון: "הפגישה עם לאונרד כהן היתה בסוף ההופעה והיתה הכי מרגשת. זה פשוט אלוהים מדבר אליך... לאונרד אומר לי: 'היי, מאוד נעים לפגוש אותך'. זה היה הכי מגניב. ואני כמובן אמרתי לו: 'גם אותך נעים לפגוש, וזה כבוד גדול עבורי'".

"ביום שלפני, בחזרה, באצטדיון רמת-גן ריק, הוא נתן שעה וחצי של הופעה, לבד. אני עומד על הבמה מטר וחצי ממנו, והוא אומר ללהקה: 'חבר'ה, בואו נעשה את 'סוזן'', ואני חושב 'תעשה אח שלי, חופשי'. קיבלתי הופעה פרטית של לאונרד כהן".

הצלחה מתמשכת במכירות בישראל

כזכור, באפריל 2009 הוציא כהן דיסק ו-DVD כפול של הופעתו בלונדון שהפך לרב-מכר עולמי והגיע בישראל למכירות של "אלבום זהב" תוך חודש וחצי בלבד.כיום עומדות מכירות האלבום וה-די.וי.די על למעלה מ-50 אלף עותקים.

מאוחר יותר, באוקטובר 2009, הוציא כהן ב-די.וי.די הופעה נשכחת שלו משנת 1970 בפסטיבל האי ווייט, אז עלה להופיע באמצע הלילה בפני חצי מיליון איש.

>> הגרמנים חוגגים 50 שנה לתקופת המועדונים של הביטלס בהמבורג