כששני המוזיקאים הצעירים יקיר ששון ואליסף בשארי נפגשנו לראשונה ביפו, זה היה מרגש. הם מיד גילו שיש להם שפה מוזיקלית ותפיסת עולם דומה שהוציאה אותם למסע מוזיקלי משותף. ב-2014 הם התחילו לפעול כצמד, ולאט לאט הם אספו סביבם מוזיקאים נוספים ומגוונים לכדי ההרכב רבע לאפריקה. אז מה הקטע שלהם? קשה להסביר. על בסיס של סולמות המקאם הערבי, מקצבים אפריקאיים וג'אז-פ'אנק, רבע לאפריקה יוצרים קולאז' מוזיקלי מגוון שחברי הלהקה אוהבים לקרוא לו אפרו-עראב.

לאחר מספר שנות פעילות גדושות בהופעות ברחבי הארץ, יצא לא מזמן האלבום האחרון שלהם. עכשיו הם מוציאים קליפ לסינגל שלהם "תן ת'לייבק" (שכבר הפך ללהיט), בו משתתפים גם הראפר נצ'י נצ' ובאסיסט הג'אז הנודע אבישי כהן. אז מה זה למען השם לייבק אתם שואלים? יקיר ששון מהלהקה כאן כדי להסביר: "הפירוש המילולי של ליי-בק בא מצירוף המילים באנגלית, הכוונה להשען אחורה. המושג הוא סוג של דרך חיים וגם ביטוי מוכר אצל מוזיקאים ובא לתאר גישת נגינה או ביצוע".

"המושג לייבק קיבל משמעות הרבה יותר עמוקה בחיי מאז שאני ואליסף הקמנו את רבע לאפריקה", הוא ממשיך, "כיוון שהיינו צריכים להסביר לכל המוזיקאים והנגנים את הסגנון בו אנחנו דבקים שגם משלב בתוכו את כל מורשת המאסטרים שעליהם גדלנו, שגם ללא ספק היו אנשי לייבק - כמו בוב מארלי, ג'יימס בראון, צ'ארלי פרקר, אום כולתם, פריד אל אטרש, פלה קוטי, מיילס דייויס ועוד".