גד אלבז (צילום: לינדה ריואוו)
מתחיל כבתחילה. גד אלבז | צילום: לינדה ריואוו

גד אלבז מוציא את השיר "כבתחילה", שכתב והלחין ישי ריבו, עם הפקה מוזיקלית של אורי אבני (שהפיק את אלבום הבכורה של לירן דנינו). השלושה אלבז, ריבו ואבני מביאים כאן יציאה טובה. מדובר בשיר פופ כובש, שאפשר להגיד עליו בפה מלא: הלהיט הגדול הראשון של השנה החדשה. כמובן שיש כאן את האלמנט הדתי-רוחני של החזרת העטרה ליושנה ממנו הגיע אלבז, כאשר העוצמות של השיר, הן הטקסטואליות והן המוזיקליות מהדהדות את "מחוזקים לעולם" של אברהם טל.

אחרי שני סינגלים ראשונים מהאלבום החדש - ההצלחה הגדולה ב"לשמור על התקווה", שהיה בלדת קיטש רגשנית, והסינגל שיצא לפניו, "הסיפור של הלב", שהיה פופ אקוסטי מוצלח - הנה מגיע "כבתחילה" הסוחף, ומסתמן כפוטנציאל ללהיט גדול משניהם יחד. הגיוון הסגנוני בין שלושת הסינגלים האלה מעיד על כך שסופית גד אלבז הופך לאמן פופ מיינסטרים ישראלי שצריך לשים אליו לב, ואולי זו תהיה השנה שלו.

"כבתחילה"

"רוחות עזות ורעמים, ובכל זאת לא מבינים, ולא יודעים איך להגיב,להתמודד עם היריב / אנו רצים והם רצים, השאלה את מה רוצים, האם את השושנה, או את הקוצים..

רוחות עזות ורעמים, שמתחזות ומנשבות בנעימים, אך בין רגע משתנים, והנעים כבר לא נעים  בין כל השועלים, ולכל השואלים, אנחנו לא מוותרים, לא מוותרים!!

פזמון: מ מ ע מ ק י ם, אנא מהר תבשר את אורך, למרחקים, בחוצות ובשווקים, ובחדרי חדרים, תשרה אהבתך ותקים.. כבתחילה לה לה לה".

>> חן אהרוני השיק אלבום ואירח את קטלין רייטר