5 שנים מאז שהודח בשלב דיי מוקדם של "כוכב נולד" אדיר גץ עשה את זה, והוא לא מופתע: "ביום של ההדחה, אני לא אשכח את זה, פשוט חזרתי הביתה, סגרתי את הטלפון והתחלתי לכתוב", הוא מספר. "כשהרבה חבר'ה יוצאים מהתוכניות האלה ומתעסקים ב'נורא מגניב שמזהים אותי, אולי אני אקבל חינם למסיבות, אולי איזה כוסית בחינם' - אני הייתי רחוק מזה. התעסקתי בלכתוב שירים, בלהקליט, והאמנתי שיבוא היום הזה והשירים יצליחו. זה נראה קשה, כי יש מאות מתמודדים בתוכניות האלה ומי באמת עושה מזה קריירה, ומה שנותר לי להגיד זה באמת ברוך השם".

לגמרי ברוך השם - שלושת השירים שהוציא גץ השנה, "ילד בשדות", "זה עוד יקרה" ו"דירה קטנה בחיפה" הצליחו בגדול. במיוחד "דירה קטנה בחיפה" שהתמקם בצמרת מצעד גלגלצ. סיבוב ההופעות האחרון שלו היה סולד אאוט, ועכשיו הוא מתכונן להופעה בזאפה ב-11.1 בה תתארח גם מירי מסיקה, לה הוא כותב שירים. לכבוד הסינגל החדש "שבוע בלעדייך", פטפטנו איתו קצת.

מאיפה הגיע "שבוע בלעדייך"?
"אני חושב שאני יוצר לפני שאני זמר. היצירה באה בפיסות: אני חותך פיסה מפה ופיסה מפה. אתה אוסף פיסות מהדרך ומרכיב שירים. לפעמים זה פיסות אישיות שלי, לפעמים זה סיפור של חברים או מכרים. המילים והלחן באים ביחד - אקורד, מילה. היה קטע נורא מצחיק - השיר נפתח ככה - 'שבוע בלעדייך וכבר את מעלה תמונה של יין וכוסות', ויש לי חבר ששמע את השיר בשבוע האחרון והוא באמת נפרד מהחברה שלו ועברו כמה ימים והיא העלתה תמונה של יין וכוסות".

עוד במאקו מוזיקה:

אתה מריר כלפי ההדחה מכוכב נולד או שכבר לא אכפת לך?
"אף פעם לא הייתי מריר לגבי זה, עד עכשיו אני בקשר טוב עם החבר'ה מטדי הפקות, הם מדהימים ומפרגנים. כל פעם ש'דירה קטנה בחיפה' הגיע לטופ של המצעד בגלגלצ אז התקשרו לפרגן לי. לקח זמן, אלו היו חמש שנים של עבודה מאוד קשה ועכשיו הדברים קורים. מי שמנצח זה לא בהכרח מי שיותר חזק, אלא מי שיש לו את האורך רוח וההתמדה. במשך 5 שנים מאז כוכב נולד לא הפסקתי להוציא שירים, להופיע, ולהתמיד, וידעתי והאמנתי שברוך השם הגיע הרגע הזה שהשירים נורא הצליחו והושמעו בכל תחנות הרדיו. הכרטיסים מכרו, שזה בעיני הכי מדהים שיש. זה מעבר לדמיון. זה בעיניי מטורף. זה המהות של זמר - שאנשים יבואו להופעות. בעיניי זה כמו איזה נס בכל הופעה מחדש".

איך התחילה העבודה עם מירי מסיקה ואיך היא הייתה?
"למירי כתבתי חצי מהאלבום האחרון שהיא הוציאה, והיא גם חברה נורא טובה שלי.  ניגשתי לאודישן הראשון בכוכב נולד עם השיר שלה, "אף אחת", וחמש שנים אחרי זה אני כותב לה אלבום ומארח אותה בהופעה שלי - זו באמת סגירת מעגל מדהימה. כתבתי שיר אחד ודיברתי עם בעלה אורי, ואמרתי לו - 'אם מירי לא שרה את השיר הזה אני מוחק אותו מהמחשב, אין לי מה לעשות איתו'. הוא השמיע לה את זה ומירי נורא אהבה וככה נוצר החיבור והמשכתי לכתוב לה".

אתה מדבר הרבה על ניסים, מה הסיפור עם זה?
"אני בנאדם מאמין, לי אישית זה המנוע. פה מתחיל והכל נגמר. אני עושה הרבה שיעורי תורה, ובשיעורים אנחנו לומדים שאם כבר נהפכתי להיות איש ציבור, זה אומר שהוא שם למעלה בחר בי וצריך להשתמש בזה בתבונה - מה יכול לעשות ביקור שלך לאיזשהו חולה או חייל פצוע, או הקדשה שלך לאיזה ילדה שמאוד אוהבת אותך?קיבלתי מתנה נורא גדולה ואני משתדל לשתמש בה לטובה".

באמת לא רואים אותך בהשקות
"היחצן שלי היה מזמין אותי להשקות והייתי אומר לו שאני לא דוגמנית, זה לא מעניין אותי. הרבה פעמים מבקשים שאפרסם דברים באינסטגרם, וזה רחוק ממני. אם יש השקת אלבום אז אני נמצא, אבל אני נורא עסוק בדרך שלי. אני מסתכל על החבר'ה שבאמת עשו פה משהו, כמו עידן רייכל, שלמה ארצי, עמיר בניון - זמרים גדולים שאני משתדל ללמוד מהם ואת לא תראי אותם איפה שלא צריך לראות. אם את רוצה לראות אותם את תשמעי את השירים ותבואי להופעות. זה המקצוע, מה שמתלווה לזה, יש כאלה שזה מעניין אותם וזה בסדר. אני אישית זה לא מעניין אותי כל הנושאים האלה. מציעים לי המון תוכניות ריאליטי ואני אומר להם לא, מירי מסיקה אמרה לי 'קריירה טובה נבנית מכמות הלא שאתה אומר ולא מכמות הכן'. צריך לברור את הדברים שאתה עושה".

יש אישה בחיים שלך?
"יש לי בת זוג כבר ארבע שנים. היא מדהימה אמיתית. היא החבר הכי טוב שלי, היא הראשונה ששומעת את השירים, היא ואמא שלי. אני מתייעץ איתה על כל דבר. היא הכירה אותי לפני שקנו כרטיסים להופעות, והיא האמינה בקריירה שלי לפעמים יותר ממה שאני האמנתי. היו רגעים של שבר, זה לא מקצוע פשוט, לא תמיד השירים הצליחו כמו עכשיו, והיא תמיד אמרה 'זה המקצוע שלך ויבוא היום שההופעות שלך יהיו מלאות'".