הגיטריסט והזמר יונתן גלילה היה חצי מהצמד המצויין "הקרטל", ויחד עם יקיר בן טוב הוביל את אחד ההרכבים המרעננים והמגניבים (בג' רבתי) שצצו כאן בעשור האחרון. ההרכב, שפעל רק ארבע שנים, אחראי לשני אלבומים טובים וללהיטים כמו "רציתי לשים לך דיסק" ו"רוקדת עם כולם".

כיום גלילה מנגן עם "רד בנד", והבוקר הוא מוציא את "אין שום סיכוי שאני יוצא מהמיטה היום", סינגל בכורה מתוך אלבום סולו ראשון. גל תורן ("מרסדס בנד") שותף לכתיבת הטקסט, עם גלילה שהלחין, וטל תמרי שותף עיבוד ולהפקה המוזיקלית.

יש כאן בלוז ורוקנ'רול צעיר ועוצמתי בסגנון "הדורס", עם גיטרה חשמלית דומיננטית שאוהבי בלוז יחגגו איתה. הטקסט מדבר על הבאסה מהחיים אחרי גיל עשרים, כשהעולם יושב לך על הראש בשיחות ממספרים חסויים, חדשות מזוויעות ורכילות צהובה. גלילה, כמיטב המסורת שהחלה עוד ב"קרטל", גורם לזה להישמע הכי קול שאפשר. שיר שמזכיר שהרוקנ'רול המקומי עדיין חי ובועט רוח נעורים, ושלנתניה יש עדיין גרוב וביצים שקשה להשיג במקום אחר.

"אין שום סיכוי שאני יוצא מהמיטה היום"

"אין שום סיכוי שאני יוצא מהמיטה היום, שההוא יקפוץ וההיא תשכב לישון. אין שום סיכוי שמספר חסוי זה משהו טוב, עשרים שיחות תוך עשרים ושלוש דקות. בחוץ תרגיל שניה אחת לפני אסון, בפנים דביל שלא דופק לאף אחד חשבון

אין שום סיכוי שאני יוצא מהמיטה היום, קשה לקום עוד יותר קשה לישון

אשה זרקה את הילדים שלה מהחלון, ההיא רזתה וההוא דפק מיליון. שתי בחורות וכוס נוזלות אצלי מהדמיון, שההיא תזרוק וההוא ידפוק המון

אין שום סיכוי שאני יוצא מהמיטה היום, קשה לקום עוד יותר קשה לישון

אין שום סיכוי שאני יוצא מהמיטה היום, עד גיל עשרים הכל דפק אצלי כמו שעון, אין שום סיכוי שאני יוצא מהמיטה היום, קשה לקום עוד יותר קשה לישון".

יונתן גלילה (צילום: מיכל גל)
הכי קול. יונתן גלילה | צילום: מיכל גל