רגע לפני גמר "הכוכב הבא לאירוויזיון" נאלצנו להיפרד מאחת המתמודדות הבולטות והמרגשות ביותר של העונה - ספיר נהון. מהאודישן הראשון שלה, בו שרה את "שבע בערב" של דיקלה ונחנקה מדמעות, ספיר כבשה בכשרונה ובעדינותה את לב השופטים והקהל וכך התקדמה עד למקום החמישי. "זו הייתה חוויה מדהימה ולמדתי שם המון", היא מסכמת עכשיו.

"עברתי תהליך עצום בין האודישן הראשון שהתפרקתי ובכיתי לבין לסיים במקום החמישי שזה חצי גמר וזה מכובד מאוד. בעיני זו חוויה. נורא נהניתי שם, הכרתי שם המון אנשים, למדתי איך עושים טלוויזיה והיה לי חשוב לשמוע חוות דעת מהשופטים. לא התאכזבתי, הגעתי לתכנית הזאת יותר בשביל חשיפה. אני מאחלת בהצלחה לכולם. אני רוצה שכולם יזכו, אז זו בעיה".

את מסכימה עם התדמית שהודבקה לך בתכנית, של הרגישה והשברירית?

"באיזשהו מקום זה נורא אני. לא באתי לשחק שם משחקים ולא באתי שיוציאו אותי בתור משהו שאני לא, ואני מרוצה ממה שיצאתי כי זו אני. היה לי חשוב לבוא עם האמת שלי, כי באתי לפתח את הקריירה שלי וזו רק תחילת הדרך. זו באמת אני, בחורה רגישה וביישנית. ברגע שאני נמצאת במקום שאני המון זמן בו אז אני יותר פתוחה עם האנשים ומחייכת יותר. אבל ברגע שאני אפסיק להתרגש אני גם אצטרך להפסיק להופיע".

זו אמנם הייתה הפעם הראשונה של ספיר מול כל עם ישראל על מסכי הטלוויזיה, בניגוד למועמדים אחרים, אבל זו ממש לא הייתה הפעם הראשונה שלה על במות. ספיר, בת למשפחה מוזיקלית ואחותו הגדולה של יאיר נהון מ"בית ספר למוסיקה", משרתת בשנתיים האחרונות בלהקת חיל האוויר ועתידה להשתחרר בקרוב. כעת, רק שבוע אחרי הדחתה, היא משחררת סינגל בכורה - "לא ליפול" שכתב גל שריג והלחין, הפיק ועיבד מוזיקלית אסף אברבוך.

בוקר של יצירה בוקר טוב אהובים ����

A photo posted by ��sapir_nahon|| ספיר נהון �� (@sapir_nahon) on

איך הגעת לשיר הזה?

"לפני שנה פניתי לאברבוך, שהיה המעבד שלנו בלהקה צבאית. בהתחלה חשבתי ללכת על שיר שאני כתבתי ואז הוא השמיע לי כל מיני שירים וסקיצות אחרתו וכששמעתי את השיר הזה עצמתי את העיניים וכל מילה ומילה נכנסה לי יותר ויותר עמוק בלב. זה כל כך נוגע אליי, זה הכי אני, כל כך התחבר אליי -כי אני הולכת עם הלב שלי ועושה את מה שאני אוהבת ולא מוותרת למרות כל הקשיים. לגמרי לקחתי אותו".

לאן היית רוצה להגיע?

"אני רואה את זה כעבודה קשה, ההצלחה לא תגיע בשניה. אני חולמת להופיע בהיכל נוקיה, בהיכל התרבות, בקיסריה. להתפתח בכל במה אפשרית שאני אוכל לעמוד עליה ולהופיע ולתת את כל כולי בצורה הכי טובה. מירי מסיקה היא זמרת שאני ממש אוהבת לשמוע, לראות אותה בהופעות, אני מתחברת אליה באופן אישי".