לאכזבת המעריצות שלו, בקליפ החדש של אליעד נחום לא רואים את אליעד נחום. אבל יש לזה סיבה טובה: "אני לא משחק בקליפ, כי אני על תקן מספר הסיפור בשיר הזה. הקליפ מתאר מישהי שבורחת, לאו דווקא מגבר", הוא מספר. "זה יכול להתפרש גם כמישהו שהיא בורחת ממנו וגם מחיים קודמים שהיו לה והיא לא הייתה מרוצה מהם. כל אחד יכול לקחת את זה למקום שלו, כי לכולם יש סיטואציה בעבר שקשה להם להתחמק ממנה. אני דווקא מאוד שלם עם העבר שלי".

את העבר של אליעד כולנו מכירים. ואם לא הכרנו אז הוירוס שהשתלט על הפייסבוק לפני כמה שנים, דאג להזכיר לנו "איך בר משמש נראה היום". בשנה האחרונה הצליח אליעד נחום להשתחרר מהתפקיד המזוהה שלו בגיל 6, ולזכות בתארי "פריצת השנה" ו"שיר השנה" כמעט בכל מדיה אפשרית. השיר החדש, "רוחות", מגיע אחרי ההצלחה של "סימן", "מתוק כשמרלי" ושל "אור" מהאלבום השני.

אתה מצפה לשחזר את ההצלחה של "מרלי" ו"אור"?

"כשיצא 'אור', אחרי 'מתוק כשמרלי', היו לי פחדים כי היו לי ציפיות להוכיח שאני כאן להישאר ושזה לא שיר חולף וזהו. עכשיו אני מרגיש יותר בטוח. אני מוציא שיר, אני אוהב אותו ומה שיהיה איתו יהיה איתו. בכל זאת, כל הזמן אני שואף לעשות יותר טוב מהקודם. באלבום החדש אני הולך להביא עוד צבעים, עוד רעיונות מוזיקליים, עוד טקסטים שהם יותר מחודדים מהאלבום הראשון. אולי יהיה גם דואט מפתיע".

עוד במאקו מוזיקה:

למרות שאתה מאוד מצליח, אין עליך הרבה ידיעות "צהובות".
"אני קודם כל עושה מוזיקה. אני כן מגיע להשקות של חברים שלי שמוציאים שיר או סרט, יש לי את הפאבים הקטנים שאני הולך אליהם, יש לי את החברים שלי. אני לא יוצא הרבה, כי אני מופיע במועדונים אז בשבילי זה כמו לצאת למקום העבודה שלך. יש לי חברים טובים מאוד מהמוזיקה ומהתעשייה אבל אני לא עובד איתם כדי להיות בברנז'ה מסוימת, אני עובד איתם כי הם אמנים שאני מעריך".

אילו אמנים אתה מעריך, באמת?
"קודם כל מייקל ג'קסון. הוא הסיבה שאני עושה מוזיקה. בארץ אני מעריך אנשים שעובדים מתחת לפני השטח, בלי כל הצהוב, בלי הרכילות - מוקי, דודו טסה, מוש בן ארי. הם כאן מהתקופה שהייתי ילד והם נורא יציבים והאמנות והמוזיקה זה בראש ובראשונה אצלהם, אחרי זה כל השאר. הם הוכחה לזה שמה שאותנטי, שטוב, שעושים באהבה - אז הוא גם נשאר. הדבר שאני הכי מעריך זה אמנים מבוגרים שממשיכים להופיע ולעבוד - אהוב בנאי וברי סחרוף, הם מודל לחיקוי".

מייקל ג'קסון (צילום: flickr.com)
ג'קסון כשמרלי | צילום: flickr.com

מה לגבי חו"ל? תחזור לשיר באנגלית?
"אנחנו חיים במדינת ישראל ואנחנו שרים פה בעברית. יש לי תוכניות להגיע גם לחו"ל אבל כרגע אני מתמקד בארץ. יותר מעניין אותי להתבסס ולהגדיל את הרפטואר, לתקוע יתד פה ואז אני אוכל להתחיל".