גֶדי רונן נמצא בסביבה כבר למעלה מעשור: הוא התחיל עם להקת דבק, המשיך משם לפרויקט 1:1 שהיה שיתוף פעולה של מוזיקאים עם המשורר והסופר ערן בר-גיל. אז נוצר החיבור בינו לבין הפזמונאי והזמר יענקל'ה רוטבליט, חיבור שהוליד שלושה אלבומים שהפיק רונן. שיתוף הפעולה בין השניים התפתח לכדי הפרויקט האהוב מהשנים האחרונות, "החצר האחורית" שבו רונן, תומר יוסף ואיתמר ציגלר הלחינו 14 טקסטים של רוטבליט.

עכשיו, עם כל הנסיון שכבר צבר, ולפני צאת אלבום הסולו הראשון שלו, רונן משחרר את "חם ביפו", שיר חדש שכתב והלחין. רונן מגדיר את השיר הזה בפשטות: "אהבה נכזבת, ממוקמת בתוך יפו בה אני גר". את השיר הפיק אורי וינוקור (שעבד בעבר עם אסף אבידן, לולה מארש, אנג׳לסי ועוד) ולקחו בו חלק המוזיקאים גַדי פטר ואיתמר ציגלר (שגם השתתף ב"החצר האחורית").

מה קרה שעברת לקדמת הבמה?

"לשיר זה הדבר שאני הכי אוהב לעשות, זה המקום שמרגיש הכי טבעי בשבילי. שנים שרציתי לעשות את זה ולהחזיק מופע או אלבום שלם, וחיכיתי שיהיה לי גם את השירים בשביל זה. משהו הבשיל עכשיו".

למדת מהעבודה הממושכת עם יענקל'ה רוטבליט על כתיבת שירים?

"עקבתי אחריו טוב בשנים האחרונות, כל הזמן הטקסטים היו מונחים מולי. אני מאמין שמשהו מזה נכנס לכתיבה שלי בתקופה האחרונה, בטח. יש השפעה. אני הרבה שנים סביב טקסט ועבודה מהסוג הזה, אז זה משהו שחלחל ורצה כבר לצאת בטקסטים שלי הרבה זמן".

איך הייתה העבודה על האלבום?

"זו מין יציאה מהסביבה המוכרת לי. הלכתי לאנשים חדשים, לאולפן שלא הייתי בו, התחברתי עם המפיק אורי וינוקור שלא הכרתי אותו קודם. כשהתחלנו לא היה לנו אלבום, אבל התחלתי להגיש שירים ותוך כדי שעבדנו נוצרו עוד שירים, מה שעושה אותם שירים חדשים. זה הכי כיף בשבילי, מאשר משהו שנטחן כבר שנים. גדי פטר ואיתמר ציגלר הביאו יותר אזורים של גרוב, משהו אחר ממה שעשיתי עד היום. אני מקווה שהאלבום יושמע כמה שיותר".