אושרי כהן מוציא את השיר "סולמות ונחשים", סינגל רביעי מתוך פרויקט הבכורה שלו "כפתורים". כמו את רית שירי הפרויקט גם כאן כהן אחראי למילים וללחן. את העיבוד וההפקה המוזיקלית יצר יחד עם אורן עמנואל ודן פרבר.

מכל השירים שהוציא אושרי כהן עד עכשיו נדמה ש"סולמות ונחשים" הוא המתאים מכולם לפורמט רדיופוני. קדמו לו הסינגלים "עוד שנייה נוגע", הקליפ "חצי ירח" ושיר הנושא "כפתורים", שהושק בהופעה גדולה ברידינג 3 בתל אביב.

"סולמות ונחשים"

"רוח מקרבת, בשורה שמלטפת, יום. קו האופק מנשק ענן, שלבש אדום / מעל צמרות הבניינים, מתכננות הציפורים, כבר את מחר. וגם אתה תשכב לנוח ולחלום, כי כבר נהיה מאוחר.

פזמון: אל תדאג ילד אל תדאג, הכל כתוב בעננים, בחולות ובשירים, אל תברח ילד אל תברח, רק תקשיב לסימנים, סולמות ונחשים, חיים שלמים עוד יגלו, איך קמים ואיך נופלים, איך מחלקים את הקלפים, אז אל תדאג ילד אל תדאג, רק תקשיב לסימנים, סולמות ונחשים.

שמש מחממת, סיבה טובה לנשום - אויר. סרנדת צופרים, מעירה לאט את כל העיר. מעל פחים מטונפים, מדלגים החתולים, כמו נסיכים. וגם אתה תרים ת׳ראש, ותסתובב גאה, בין כל האנשים.

פזמון: אל תדאג ילד אל תדאג, הכל כתוב בעננים, בחולות ובשירים, אל תברח ילד אל תברח, רק תקשיב לסימנים, סולמות ונחשים, חיים שלמים עוד יגלו, איך קמים ואיך נופלים, איך מחלקים את הקלפים, אז אל תדאג ילד אל תדאג, רק תקשיב לסימנים, סולמות ונחשים".

אין תמונה
מתאים לרדיו. אושרי כהן

בראיון מיוחד ל-mako אמר אושרי כהן: "אני מרגיש בשלות מקצועית ובשלות אישית, ואת הרצון לשתף ולהראות לכולם. כתבתי שירים על פסנתר מגיל צעיר. בגיל 16-17 נכנסתי לאלקטרוניקה דרך סמפלר, כתבתי והקלטתי. זה היה תחביב כזה ליד המשחק. עכשיו הצטברו חומרים ויש רצון לשחרר את השירים ולא לשמור במגירה. כשאתה מוציא החוצה אתה משתחרר מהם, הם נהיים נחלת הכלל ואתה נותן להם ללכת לבד".

-כתיבה אמיתית כרוכה בחשיפה אישית.
"נכון, לכן לקח לי הרבה זמן להוציא חומרים ולכתוב חדשים ולהיכנס למוד של אלבום ולהחליט שאני הולך על זה. החומרים אישיים למרות שהכתיבה שלי היא יותר 'מאקרו' מ'מיקרו', יותר על שאלות גדלות, פחות על חוויות ודברים שעברתי. אלה שאלות ברמה הקיומית שמעניינות את כולם. תמיד כתבתי למגירה ועכשיו אולי עוד מישהו יכול להתחבר לזה".

-הפרסום שלך כשחקן וסלב הוא יתרון או חיסרון?
"אני מודה שכאשר התחלתי את המהלך נכנסתי למגננה. אמרתי לא יאהבו, יהיו ציניים, זה לא מיינסטרים, זה לא טקסט של 'אני רוצה לחיות איתך, ואת נשמה של הנשמה', אלא חומרים קצת יותר מורכבים, זה לא מיינסטרים בהגדרתו. אז נכנסתי לזה עם המון כוח התנגדות. עם הזמן וההופעות והתגובות מאוד התרככתי. הבנתי שיש לזה מקום ואוהבים את זה, גם אם זה לא במרכז המיינסטרים. וככה אני די אוהב את זה, בשוליים. גם אין לי בעיה עם מרימי גבות. אני מבין אותם, הם אומרים 'מה אתה מבלבל אותנו'. לכן אני לא בא בהצהרות. לא חייבים לשמוע. אני שם את זה ומי שרוצה יכול לקחת ומי שלא זה גם בסדר, באהבה גדולה".