אביב גפן מוציא את השיר החדש "ריק בבית", כשיר ראשון מתוך אלבום חדש בעברית, שלא ידוע עדיין מתי ייצא, ולקראת הופעות שהוא מתכנן בקיץ הקרוב בהאנגר 11 ובאמפי שוני בבנימינה. זאת אחרי שפספס השנה את "רוק עצמאות" המסורתי בגלל ענן האפר שהשבית את התעופה באירופה.

זהו שיר ראשון לאביב גפן שיוצא כסינגל בארץ, מאז "אור קטן בלב" שיצא במרץ 2009. המילים והלחן כמובן שלו ולעיבוד שותף עופר מאירי, שגם הפיק מוזיקלית, ואחראי גם להפקה באלבומו הקודם של גפן בעברית "עם הזמן".

לאחרונה הביע גפן הזדהות עם משפחת שליט ועם המאבק לשחרור בנם, החיל השבוי גלעד שליט. כמו כן בימים אלה הוא נמצא בעיצומו של קיץ עמוס באירופה. אחרי שפתח את הופעותיה של הזמרת ננה בגרמניה, יופיע השבוע גפן בפסטיבל Rockwave לצד שמות כמו פיית'לס והבלאק אייד פיז.

אין תמונה
כשהבית ריק. אביב גפן, עטיפת הסינגל

במקביל מככב שיר שלו בשם "Mr. Down and Mrs. High" בהשמעות ברדיו ביוון, אחרי ששיר אחר שלו "It's Alright" נכנס לפלייליסט של רדיו ה-BBC בבריטניה.

ריק בבית

נשארתי לבד בחדר / ואת נשארת עוד יפה / כשזה נגמר / הקירות שתקו איתנו / גם להם לא היה מה לומר

וכל העיר לבשה אורות / ולכבודכם הרחובות / כשבינתיים / ריק בבית / זר שושנים בתוך ליבך / ואת סמוקה עד צווארך / בצבע יין / ריק בבית

קבור בהריסותיך / רעידת אדמה של הלב / אל תרחמי עליי / תמיד יש אחד שהולך

המחוגים זלגו חצות / חצי שמיכה מוכה דמעות / ורציתי אלייך / ריק בבית / כשהגלים הופכים גבוהים / קשה לראות את הצדפים / בתוך המים / ריק בבית

וכל העיר לבשה אורות / ולכבודכם הרחובות / כשבינתיים / ריק בבית / ריק בבית

אביב גפן פרומו קיץ 2010 (צילום: Kevin Westenberg)
גם פה. אביב גפן | צילום: Kevin Westenberg

>> להקת אלקטרה בשירים מאלבומה החדש