הזמרת הותיקה רבקה זהר, והיוצר והזמר לירון לב מוציאים את השיר "שלג", אותו כתב והלחין לב. מדובר בבלדה שקטה בליווי גיטרה, בה מדמה געגועים שחש בחור לבחורה לשלג שנופל ומערים עליו קשיים להגיע אליה. ההחלטה להוציא דווקא את השיר הזה כסינגל התקבלה בהתאם לסופת השלגים שפקדה בסוף השבוע האחרון חלקים מהמדינה.

"שלג"

"געגוע נופל כמו שלג, מכסה את החדר בלבן, המסך נעצר לרגע, דבר לא חשוב כרגע, פורש ידיים, כאילו את עדיין כאן

פזמון: קרוב אלייך קרוב אלייך מכל מכשול, שומר עלייך שומר עלייך, גם אם עכשיו עוד קשה לי לסלול, את הדרך אלייך בלי ליפול

מזחלות הפוכות בשלג, מאבדות את עצמן עם המדרון, אי אפשר להחזיק ידיים, אבל יש עוד סימן או שניים, לגעגוע, שלא חוזרים עליו בקול

פזמון: קרוב אלייך קרוב אלייך מכל מכשול...

החיבור המיוחד של רבקה זהר ולירון לב

"שלג" הוא סינגל שלישי מתוך הפרויקט המשותף של רבקה זהר ולירון לב - האלבום "לא כמו אתמול". קדמו לו השיר "תיקון כללי", והחידוש לקלאסיקה "גדליה רבע איש". האלבום המלא משלב שבעה שירים חדשים לצד שמונה ביצועים מחודשים לקלאסיקות של זהר ובסך הכל 15 שירים.

רבקה זהר היא זמרת מיתולוגית, בת גילה של המדינה, ששרה בלהקת חיל הים את "מה אברך" וחתומה על קלאסיקות-על כמו "הדרך אל הכפר", "על כפיו יביא" ו"זמר שלוש התשובות". לירון לב פרץ בעונה השנייה של "כוכב נולד", שם שר את "נבראתי לך'", אבל כיום הוא כבר בן 30, וברזומה שלו התחלות של שלושה אלבומי סולו וכמה וכמה סינגלים ("לב פתוח", "שנינו", "לוחצת", "סידני").

רבקה זהר, לירון לב (צילום: איילת כנרי)
היא התחילה לכתוב, והקולות שלהם התאימו. רבקה זהר ולירון לב | צילום: איילת כנרי

החיבור בין השניים נולד לפני כשנה, כשהגיעו בנפרד להשתתף בערב מחווה למלחין אריה לבנון בתאטרון הקאמרי. לב הציעה לזהר שיר, היא הסכימה לשמוע, והם מצאו את עצמם עובדים יחד על אלבום, כאילו הפרשי הדורות ופער הגילאים בין השניים לא היו. תוך חודש יצרו יחד שבעה שירים חדשים, כשזהר, לראשונה בחייה, כותבת את הטקסטים ולב אחראי ללחנים ולעיבודים. להפתעתם הקולות שלהם התאימו זה לזה.

*את האלבום ישיקו לירון לב ורבקה זהר ב-11 בינואר 2014, בהופעה חגיגית שתתקיים במועדון הרידינג 3 בנמל תל אביב, טובה יארחו את אסתר רדא.