בשנים האחרונות נחשף יהורם גאון בעיקר כ"מורה" ב"בית ספר למוסיקה" וכשחקן קומי מוכשר ב"סברי מרנן". אבל גאון, חתן פרס ישראל לזמר עברי, הוא קודם כל זמר עם קריירה שנמשכת כבר מעל ל-50 שנה.

היום הוא מוציא את השיר "תן לי כוח", סינגל ראשון מאלבום חדש, שאת כל שיריו כתב והלחין עבורו עמיר בניון, בעיבוד והפקה מוזיקלית של  ליאור ששון ואודי תורג'מן. גאון מיטיב לבצע כאן את שיר התפילה הזה, עם הטקסט הבניוני האופייני והלחן ה"שאנסוניירי". בגיל 73, 17 שנה אחרי אלבום האולפן האחרון שלו, גאון מזכיר ב"תן לי כוח" שהוא לא רק שחקן מוכשר, אלא היה ונשאר זמר גדול.

לדברי גאון העבודה על האלבום נמשכה כשנתיים וכללה הרבה שעות אולפן ותהליך ארוך של בחירת שירים ועיבודם. "היה תהליך ארוך ומרגש, שונה ממה שהכרתי עד כה", אומר גאון. "עמיר ואני יצאנו למסע שסופו הוא באלבום שייצא בעוד מספר חודשים". הוצאת האלבום החדש תלווה בסיבוב הופעות חדש שפרטים אודותיו ייחשפו בהמשך.

"תן לי כח"

"ויהי ערב ויהי בוקר, יום אחד ועוד יום ועדיין, לא התקדמתי לשום מקום / הדרך ארוכה היא ועדין לא התחילה, בין ויתור לייאוש יש שמחה שמחכה שם לי, שאשמח רק אותה.

פזמון: תן לי כח עייפתי מלחשוב כל כך הרבה, עכשיו אני רוצה לצאת, לצאת לדרך, תן לי כח עייפתי מלדבר כל כך הרבה, עכשיו אני רוצה להיות , להיות בדרך.

ויהי ערב, ויהי בוקר, יום אחד ועוד יום, ואני עף לכל הכיוונים, אך עומד על מקומי, מקומי המוכר, שם מעבר להר יש אוצר שמחכה רק  לי, שאגלה אותו.

פזמון: תן לי כח עייפתי מלחשוב כל כך הרבה, עכשיו אני רוצה לצאת, לצאת לדרך, תן לי כח עייפתי מלדבר כל כך הרבה, עכשיו אני רוצה להיות , להיות בדרך".

יהורם גאון (צילום: tal shachar photographer)
שיר תפילה. יהורם גאון | צילום: tal shachar photographer