כ-4 שנים חלפו מאז שרוני פרי השתתפה ב"דה ווייס", וכבשה אותנו כבר משלב האודישנים בו ביצעה את "Supergirl" באופן בלתי נשכח. היא הייתה בנבחרת של אביב גפן, הגיעה לשלב חצי הגמר, ומאז שהעונה הסתיימה היא בחרה לא לנצל את המונטום אלא דווקא ליצור ולהופיע בקצב שלה. בשיר החדש שלה, "אי-רוני", ישנה שורה שכמו נלקחה מתוך דיאלוג עם ההורים שלה, ובה היא שרה - "ולמה את עוד לא מצליחה?".

"אני אשקר אם אני לא אגיד שקיוויתי כבר להיות באמפי שוני היום", מודה פרי. "אבל האמת היא שהשורה הזאת היא רק בראש שלי, ההורים שלי לא אמרו אותה, אבל אני חושבת שהם חשבו שאחרי 'דה ווייס' זה יהיה ישר קיסריה וזה קצת הפתיע אותם שלא. אני מרגישה שאני קצת מאכזבת אותם. בחרתי לעשות דברים בקצב שלי".

בשיר החדש היא מדברת באופן גלוי ויוצא דופן על הקשר שלה עם הוריה והאופן שבו הם רואים אותה. "לכולנו יש קצת אישיוז עם ההורים שלנו ועם איך שגדלנו", אומרת רוני בת ה-27. "הרגשתי שאני צריכה להוציא דברים, לדבר על איך שגדלתי. ההורים שלי הם ההורים הכי מדהימים בעולם, הם אוהבים אותי מאוד ומאז ומתמיד עשו הכל בשבילי, אבל בגלל שאני הילדה שלהם אז הם חושבים שאני מושלמת ואני קצת מרגישה שאני תמיד צריכה להראות להם שאני לא וגם להראות להם שאולי זה לא כזה נחמד שאתה מרגיש שאנשים חושבים שאתה מושלם כי זו לא ראיה מציאותית כל כך".

ההורים שלך שמעו את השיר?

" כן. הם אמרו שזה שיר מאוד יפה, הם לא אמרו שום דבר על התוכן".

רוני פרי
רוני פרי | צילום: אלון סגל, יחסי ציבור

מה הקו של האלבום שאת עובדת עליו עכשיו?

"אני רואה את האלבום הזה בתור חיפוש שלי וניסיון להיזכר בילדה שהייתי ולמצוא אותה, כי אני חושבת שכשאנחנו ילדים אנחנו הכי אנחנו וככל שאנחנו גדלים אני קצת שוכחים ומוסיפים כל מיני דברים על עצמנו".

איך את כותבת?

"מה שקורה זה שנבנה תסכול מלא זמן ואז פשוט יוצא. יש תקופות שאני לא כותבת בכלל ויש תקופות שאני כותבת המון. זה פשוט קורה. מתסכלים אותי הרבה דברים. מלכתחילה התחלתי לכתוב כי אני לא מדברת ולא מביעה רגשות וזו הייתה דרך להוציא את זה כי זה צריך לצאת איכשהו. קשה לי לפעמים לדבר ולהגיד מה אני מרגישה ואני רוב הזמן שותקת".

במרחק של כמה שנים, מה את חושבת על החוויה ב"דה ווייס"?

"הרבה פעמים חשבתי אם אני מתחרטת או לא. אמנם קשה לי עם מצלמות אבל מצד שני זה מה שאני רוצה לעשות בחיים ואני רוצה שאנשים ישמעו את המוזיקה שלי. הייתה לי חוויה מאוד מאוד קשה כי זה היה בבום, אבל זה היה חשוב וזה היה טוב ולמדתי מזה הרבה ומשם התחלתי להופיע ולהוציא את המוזיקה שלי. אני לומדת כל הופעה וכל צילום עוד קצת איך לקבל את זה ולהיות בסדר עם זה".

את עדיין בקשר עם אביב גפן?

"לא. אם היה לי שקל על כל פעם ששאלו את זה היה לי מלא כסף".

את יצאת מהארון מהרגע הראשון ב"דה ווייס" באופן קליל ונדיר. זו שליחות מבחינתך?

"מהתחלה כשהלכתי ל'דה ווייס' והכל התחיל שאלו דברים ודיברתי מאוד בפתיחות, זה חלק ממי שאני ולא חשבתי לא לדבר על זה, זה הכי טבעי בעולם. לא חשבתי על זה כשליחות, עניתי בכנות על שאלות. אבל אחר כך ראיתי שהרבה אנשים כתבו לי ואמרו לי שמאוד עזר להם במקום שלהם. זה משהו שלא חשבתי עליו בכלל, זה היה די מדהים. אני מי שאני, אין לאף אחד סיבה להסתיר דברים. למה? בואו נהיה אנחנו, כמה שאפשר".

מה השאיפה?

"להמשיך לעשות מוזיקה ולהמשיך לעשות עוד ולגדול. להתפרנס ממוזיקה ולהפסיק להצטרך לעבוד בתרגומים".

 

רוני פרי תופיע ב-31.1 באוזןבר תל אביב