אין תמונה
הקשר הצרפתי-ישראלי. עמנואל סנייה

אלבום חדש לעמנואל סנייה, כוכבת הקולנוע הצרפתייה ואשתו של הבמאי רומן פולנסקי. כל שירי האלבום נכתבו על ידי קרן אן שגם הפיקה מוזיקלית. באלבום "Dingue (משוגעת)", שהוקלט בחלקו בישראל, מנגנים שלומי שבן ואסף אמדורסקי.

האלבום כולל שני דואטים, באחד מהם מארחת סנייה את איגי פופ ובשני את בעלה, רומן פולנסקי. הוא יופץ בישראל על ידי "אן אם סי יונייטד".

עמנואל סנייה ידועה בעיקר כאחת מכוכבות הקולנוע הצרפתיות הגדולות בזכות הופעותיה הבלתי נשכחות בסרטיו של בעלה, הבמאי הדגול רומן פולנסקי. סנייה כיכבה בין היתר ב"פרנטיק" - לצדו של האריסון פורד, "ירח מר" עם יו גרנט ו"השער התשיעי עם ג'וני דפ.

החלום לעבוד עם קרן אן התגשם

כעת מוציאה סנייה את אלבום הבכורה שלה בצרפתית. קדמו לו אלבום באנגלית עם הצמד "אולטרה אורנג'" והופעת אורח באלבומו של ברט אנדרסון, סולן להקת סוייד.

כאמור, הזמרת והיוצרת קרן אן, הישראלית המתגוררת בצרפת, כתבה את כל שירי האלבום ואף הפיקה אותו מוזיקלית. העבודה עם אן הוגדרה על ידי סנייה כ"חלום". אך היא מספרת כי עוד לפני שהספיקה לפנות אליה ולהציע לה לעבוד יחד, קיבלה מאן את שיר הנושא של האלבום שהוביל בסופו של דבר לעבודה משותפת על אלבום שלם.

כאמור, חלק מגדול מהאלבום הוקלט בישראל בזמן שסנייה ביקרה בארץ לצורך צלומי סרט. בין הנגנים באלבום אפשר למצוא את שלומי שבן, אסף אמדורסקי ועוד סוללה מכובדת של נגנים מקומיים.

אין תמונה
עמנואל סנייה, עטיפת האלבום