ברי סחרוף, שוני (צילום: רועי ברקוביץ')
ברי שר בנאי | צילום: רועי ברקוביץ'

"ראיתי עיניים חלונות" הוא שיר ראשון שיוצא מפרויקט "שירים אחרונים", הכולל שירים שיוסי בנאי ז"ל כתב ותכנן להקליט לפני מותו בשנת 2006. את השיר הלחינה בטי פבלו, וברי סחרוף מבצע, בעיבוד והפקה מוזיקלית של רע מוכיח. האזנה לשיר מעוררת געגוע לבנאי, המבצע הייחודי, הכותב הגדול והאישיות התרבותית הענקית.

תחילת הפרויקט בשנת 2006 כאשר עבד יוסי בנאי על אלבום חדש בביצועו. את כל המילים לאלבום כתב בכשרונו המפורסם ואת כל הלחנים לשירים אסף ובחר. לאחר פטירתו, במאי 2006, החל תהליך שמטרתו הוצאה לאור של שירי האלבום תוך שימת דגשים על שימור רוחו המוזיקלית של יוסי בנאי והכללת כל השירים אותם תכנן להקליט.

האלבום המיוחד הופק ביוזמת חברת התקליטים "הליקון" ובברכתה של אביבה בנאי. הוא כולל 11 שירים ולוקחים בו חלק כמבצעים וכמלחינים אהוד בנאי, יובל בנאי, ארקדי דוכין, מיכה שטרית, עידן רייכל, מאור כהן, קורין אלאל, שלומי שבן, פיטר רוט, איריס פרחי וכאמור בטי פבלו וברי סחרוף. העיבודים וההפקה המוזיקלית הופקדו בידי רע מוכיח שניסה ליצור קו מוזיקלי המשלב בין הניחוח המוכר של בנאי לבין הייחוד של כל מבצע ומבצע. האלבום המלא עתיד לצאת בחודש הבא, מרץ 2012.

יוסי בנאי (צילום: ליהיא לפיד)
יוסי בנאי ז"ל | צילום: ליהיא לפיד