מאחורי השיר  "עכשיו בעצם טוב" מסתתר סיפור ארוך ומרגש. את השיר הלחין נחום (נחצ'ה) היימן למילותיו של אהוד מנור למילותיו של אהוד מנור לפני 37 שנים, והוא בוצע והוקלט אז ע"י חווה אלברשטיין. לפני כמה חודשים ביקש נחצ'ה מביתו סי היימן להקליט את השיר שוב, לקראת מופע חדש של שיריו עליהם השניים עבדו. "דיברנו על איך זה ששני אנשים ששונים כ"כ אחד מהשני, במשך החיים הופכים דומים", מספרת סי", "כמה שחושבים שקשה בחיים, ומצבים זוגיים הופכים למורכבים, פתאום התמונה בהירה ובעצם טוב".

ב-17.8 נחצ'ה, אחד המלחינים הגדולים במוזיקה הישראלית וחתן פרס ישראל, הלך לעולמו. כך נמנע מסי להקליט את השיר ולמלא את בקשתו של אביה. "החיים הובילו ככה שלא הספקתי לממש את משאלתו זו האחרונה ממני", היא אומרת., "כואב לי על כך מאוד. יש דברים שפשוט קורים אחרת בעולם". כעת, בחרה סי לחדש ולבצע את השיר לזכרו של אביה. 

 

מילים: אהוד מנור | לחן: נחום היימן | בימוי הקליפ: אסף לביא הראל | עריכה: ברק גונן

על ההפקה המוזיקלית של הגרסה המחודשת אחראים משה לוי והמוזיקאי הצעיר אלעד שודלר. על חוויית הקלטת השיר מספרת סי:  "כששרתי חשתי רוח עדינה בחדר ההקלטות כאילו נכנס אוויר אחר. מאמינה בכל ליבי ונשמתי שאבא קפץ לביקור. מחייכת לעצמי, חזרתי הביתה מאוחר, הדלקתי אור בגינתי הקטנה וחשבתי לעצמי - באמת, עם כל העצב העמוק שעכשיו בעצם טוב".

השיר יוצא יחד עם קליפ מרגש שמורכב מקטעי וידיאו אישיים ומשפחתיים שצולמו בפרקים שונים בחייו של נחצ'ה. ב-19.10 יתקיים מופע המחווה "איש השירים" לנחום היימן ז"ל בפסטיבל "מוזות" בשוהם, בוא תארח סי את בנה, המוזיקאי תומר עפרון.