לכל הרוחות
אסף אבידן והמוג'וז- " A ghost before the wall"
סינגל נוסף מתוך אלבומו המצוין"The Reckoning " של אסף אבידן והמוג'וז יוצא כעת ואם יש עוד מי שלא נכח בהופעה, זה בדיוק הזמן. הבחור מופיע בקדחתנות, ממלא אולמות וכל הופעה היא קסם מלא באנרגיות של רוק ותשוקה שתמיד משאירה אותי סקרן לדעת מה פשר השריטה. גם בסינגל החדש, פולק אקוסטי נהדר, שמתעצם לקראת סופו, שר אבידן בייסורים של תאווה כאילו הוא עומד להיצלב בעוד רגע. כמו תמיד גם הפעם הוא שר על יחסים בינו לבינה, הנושא שמעסיק אותו כך נראה 24 שעות ביממה. הקול של אבידן צורמני משהו, כזה שאין לאף אחד אחר, אולי רק ל"פנינה" שנחה בשלום על משכבה. אין ספק שעבודתו בדיבוב סרטים מצוירים עזרה לו מאוד ללמוד לשחק עם המנעד, ולעשות בו מניפולציות שונות. למרות הכל (או הקול) זה יפה, משכנע ובעיקר מעורר ציפייה לאלבום הבא. ואגב, אם יש עוד כאלו ששואלים "טוב, אבל למה לא בעברית?", אז התשובה מצויה בשיר עצמו שבאנגלית נשמע "קצת" יותר סקסי והרבה יותר אמין.

דבש
עפר בשן ומירי מסיקה – "האור יזרח גם בנפרד"
הדואט הדרמטי (והמעט שמאלצי יש לציין) ישבור את כל מי שיש לו לב שעשוי מפלייליסט טהור. זה מתחיל שקט ונוגע, עם צלילים שהיו עושים גם לסנטה קלאוס נעים בגבות. "לא דמעתי", "הלב", "דמעות", "נפרדים לעד", "פנים חבולות" ועוד סצנות כאלו ואחרות מעטרות את הבלדה הזו, ששובצה באלבום האחרון של עפר בשן. אז למירי מסיקה יש קול יפה, זה נכון, היא שרה יפה מאוד, זה גם נכון, אבל הקול הוא לא הכל, כמו שאתם יודעים. למרות שיש כאן רגש הוא מעט מעושה וקשה להתרגש ממנו באמת כשרמת הסוכר מוגזמת. מדובר אחרי הכל בשיר נוסחתי, מין שטאנץ. מי שאוהב את זה ייהנה. בכל מקרה זהירות - מדובר בשיר שיהפוך לדואט המושמע ביותר, אתם יודעים איפה, וכזה שיתחרה בדואט אחר, קצת פחות קיטשי ממנו, "דבש".

שיר בכיף
אריאלה עדוי – "ככה זה נשאר"
בוגרת "כוכב נולד 3" אריאלה עדוי לא קופאת על השמרים ומרביצה עבודה: אחרי שהוציאה השנה את אלבום הבכורה שלה "רסיסים" הנה כבר מגיח סינגל ראשון מתוך אלבומה השני. בסעיף ההתמדה יכולה עדוי לסמן לעצמה "וי" גדול. ככה צריך לעבוד. עדוי מזכירה לי מין גרסה ישראלית לליסה לואב. עם המשקפיים הגדולים שלה היא שרה שיר חמוד, בהגשה קלילה, שחסרה להרבה מבני דורה. הטקסט שכתבה, ללחן שלה ושל טל בילו, מדבר על בלבול ולבטים שונים, קצת אובססיביים ועל שום דבר חשוב במיוחד. "בוא אלי בחור נחמד, שב אצלי על כף היד, לה לה לה", היא שרה ואפשר לשמוע אותה מחייכת מאוזן לאוזן. השיר מתחיל ומסתיים במילים "אין לי איך / אין לי... מה / לא חשוב...". הוא אולי לא השיר הכי חשוב שיצא השנה, אבל יש בו סוג של קלילות נעימה שנשארת גם אחרי שהוא מסתיים. ככה זה כששרים בכיף.


Talking' about a revolution
גיא מר - "מהפיכה איטית"
אחד מסולני "הדג נחש" רוצה לעשות מהפיכות ועד שזה יקרה הוא משחרר שיר ראשון מתוך אלבום סולו מתקרב בשם "אין לי מה להתלונן". בטקסט עמוס לעייפה, כיאה לראפר שמכבד את עצמו, מבקש אדון מר לשכלל את הגישה ולשבור את התבנית. בדרך מתווספים עוד כמה חרוזים למיניהם, לא תמיד בהקשר, אבל עם קצב טוב וסימפולים שנותנים בגרוב: "השינוי לא יבוא במונית, צריך להחליט, תדליקו מצית". התוצאה לא נשמעת רחוקה מעוד הרבה מאד שירי היפ-הופ חביבים אחרים. בכל אופן אל תחפשו מהפיכה אמיתית בשיר, שכן התוצאה לא מאוד רחוקה מהחומרים של להקת האם.

למעריצי בובליל
סגול 59 עם נעה פארן - "איך היא רוקדת"
"איך היא רוקדת" הוא הסינגל השני של הראפר סגול 59 (חן רותם) מתוך אלבומו החדש "תעשו מקום". רותם משתף פעולה עם נעה פארן ("אל תשחק איתי") בקטע היפ הופ שמצד אחד יש לו קצב מדליק ומדבק, אבל מצד שני המילים משפריצות קצת יותר מדי סקס ברמה קצת יותר מדי אינפנטילית: "רק כשהיא קמה שמתי לב לכך, שהגוף שלה קצת מפותח, בטן חבית, רגלים אודטה, חזה - ציפי שביט לפני הדיאטה. עקבה אחרי עם האופנוע הציצי שלה מסתיר ת'מנוע". הבחורה לא נשארת חייבת ומזכירה לבחור אחרי שש שנים שפעם הוא לא רצה לרקוד איתה, שעכשיו הוא יודע שהגודל כן קובע ושהוא רצה רק כוסית, מנכוסית, בוסית ועוד שאר ביטויים שיצחיקו אתכם, בתנאי שאתם בגיל תיכון פלוס מינוס. הקצב הטוב של השיר לא מכפה על המילים הדי שובניסטיות, שימצאו חן כנראה בעיני מעריציו של יוסי בובליל.