"מי שמאמין לא מפחד",להיטו של אייל גולן, נבחר כזכור ללוות את קמפיין נבחרת ישראל במהלך השנתיים הקרובות במוקדמות יורו 2012 ומושמע לפני כל משחק ביתי רשמי של הנבחרת בקמפיין.

כעת, כמובטח, הופך הלהיט לקליפ בהשתתפות אייל גולן, 18 מכוכבי נבחרת ישראל, המאמן לואיס פרננדס, השופט הבינלאומי אלון יפת והקהל שנכח במשחק הביתי מול מלטה. חלק מהקולות לשיר אף הוקלטו מחדש, בהשתתפותם של איתי שכר מהפועל תל אביב וברק יצחקי ממכבי תל אביב.

אייל גולן נפצע בצילומים אחרי חמש בעיטות מספרת

הקליפ צולם באצטדיון רמת גן במשך שלושה ימים במהלך ההכנות של הנבחרת לקראת המשחק נגד מלטה וכאמור במהלך המשחק עצמו, שהתקיים ב-2 בספטמבר השנה. במהלך הצילומים ביצע אייל גולן 5 פעמים ברציפות בעיטת מספרת לכיוון השער עד שנפצע בקרסולו.

הקליפ יצא למדיה בגרסת דו מימד. ניתן לראות מגוון אפקטים חזותיים, כגון: הטלת מטבע, צילומים סיבוביים, ירי של קונפטי והתזות של מים לכיוון המצלמה. עוד ניתן לראות בקליפ מהלכי "מטריקס" עם שחקני הנבחרת לרבות צילומים חיים בפוזות וירטואוזיות במהלך המשחק נגד מלטה.

צילומים שוברי שיאים

במהלך צילומי הקליפ נשברו ככל הנראה כמה שיאים מקומיים להפקת קליפים. הצילומים נמשכו כאמור שלושה ימים מלאים. 480 שעות נזקקו להשלמת עריכת הקליפ בתלת מימד ובדו מימד. 20 בקבוקי קונפטי פוצצו לצורך סצנה אחת בקליפ שנמשכה 2 שניות.

42 פעמים הטיל השופט אלון יפת את מטבע ההגרלות עד לקבלת השוט המושלם. 4 גרסאות שונות עבר הקליפ עד לאישור הגרסה הסופית. 103 אינץ הוא גודלו של מסך התלת מימד הגדול בעולם שהובא במיוחד לישראל ע"י יורוקום-פנסוניק לצורך הקרנת הקליפ במשחק הנבחרת בשבת הקרובה באיצטדיון רמת-גן.

אייל גולן, בועט בכדור (צילום: עודד קרני)
אייל גולן בצילומי הקליפ | צילום: עודד קרני

תלת-מימד

את הקליפ ניתן לראות בתלת ממד רק במסך תלת מימד מיוחד ובעזרת משקפי תלת מימד. במאי הקליפ סיון מגזניק עשה שימוש במצלמת 3D מקצועית של Panasonic, ששימשה את הבמאי ההוליוודי ג'ימס קמרון במהלך צילומי הסרט "אוואטר" וסופקה לצורך הצילומים על ידי חברת "יורוקום תקשורת דיגיטלית".

בחברה מתגאים מאוד בגרסה התל מימדית של הקליפ, מקרינים אותה על מסכים תלת ממדיים בחנויות המוכרות אותם ומבטיחים שמי שירכוש מסך תלת ממדי יקבל את הקליפ במתנה.

אייל גולן, שחקני הנבחרת (צילום: עודד קרני)
אייל גולן וכוכבי הנבחרת בצילומי הקליפ | צילום: עודד קרני

>> משינה בשיר חדש - "הנה אנחנו"