אמילי קרפל שחור לבן (צילום: דודי חסון למגזין "Bellemode")
נהדרת. אמילי קרפל | צילום: דודי חסון למגזין "Bellemode"

הזמרת והיוצרת אמילי קרפל מוציאה מחר (חמישי) את אלבומה השני, אלבום שיש בו מכל טוב - פופ, אלקטרו ורוק, עם הרבה אסתטיקה, דיוק ונטייה לעשות אלטרנטיב של בית מרקחת, בהפקה מוזיקלית של גיל לואיס ובעלה תומר אדם לנצינגר (שעבד איתה גם על אלבום הבכורה "נמשים").

מתוך האלבום החדש יצאו השירים המצוינים "הכפתור" ו"אושר" וכעת משחררת קרפל מתוכו שני שירים נוספים להאזנה: "אנושי" ו"בשקט בשקט".

"מאחורי כל שיר יש סיפור, דרך שעברתי לפני או תוך כדי כתיבתו", אומרת אמילי קרפל על האלבום החדש שלה. "חלק מהשירים נכתבו באנגלית לפני שקיבלו את עולמם העברי. 'הכפתור', הסינגל הראשון שלי, נכתב קודם כל בג'יבריש אנגלית. יש שירים שנכתבו בחצי שעה, בוואן טייק ,מילים ומנגינה ישירות על הפסנתר,ויש שלקחו מספר רב של חודשים להגיע למקום שהרגיש נכון. חשוב לי לנסות וליצור מוזיקה שמדברת בשפה אוניברסלית, נבדלת, עכשווית ומתקשרת, עם מבט למערב, לצד אמירה עם מודעות לתמורות ומהפיכות שחלו ב-35 השנים האחרונות ברוק, פופ ואלקטרוניקה".

אין תמונה
אמילי קרפל, עטיפת האלבום החדש

האלבום מוקסס בלונדון על ידי אש וורקמן, מועמד פרס ה"מרקורי" לאלבום הבריטי הטוב לשנת 2011 על עבודתו באלבום  "The English Reviera" של להקת "מטרונומי". במקביל לאלבום עובדת אמילי קרפל בימים אלה עם יוצרים בריטים על גרסה אנגלית לאלבום ונמצאת במגעים מתקדמים להפצת האלבום באירופה. על כך סיפרה בהרחבה בראיון מיוחד לאתר mako.

אמילי קרפל תשיק את האלבום בהופעה חגיגית שתתקיים במועדון זאפה בתל אביב ב-2 באפריל 2012. בהופעה תארח את גבריאל סטבינג, מייסד וחבר (לשעבר) של ההרכב הבריטי המצליח "מטרונומי" שהיה מועמד לפרס ה"מרקורי" בשנה שעברה על האלבום "The English Riviera" בו ניגן סטבינג בגיטרות ובס. אגב, הפרויקט החדש והמסקרן שלו "Night Works" יצא לאחרונה עם השיר "I Tried So Hard".

>> ענבל גרשקוביץ' בשיר "מלאך ואחות"