>> למצעד המלא של השבוע

  1. "ראיתי עולם" של עומר אדם ושרק במקום הראשון של היטליסט - מצעד המוזיקה הרשמי של ישראל. מעבר לעובדה שמדובר בשיר השלישי ברציפות של אדם במקום הראשון, זה השיר השני שלו ברציפות יחד עם שרק שכובש את הפסגה. הפרחים לאזכור של אגו טריפ של עלמה זהר? כנראה שלא, אבל עדיין הקריצה בהוק ללהיט המיתולוגי עושה את שלו.

    ההיצמדות של אדם לשרק (כאמור, אדם הוא החליט להיות ראפר) והעובדה שהוא סומך על חוש הטעם והכתיבה שלו בינתיים עובדים לו טוב מאוד, וההחתמה שלו מביאה תוצאות טובות בטח אחרי תקופה לא קלה בקריירה שלו שכללה יותר מדי שערוריות. שרק מן הסתם נהנה גם הוא מהיתרונות ואפשר רק לקוות שבקרוב זה ינוצל גם בקריירת הסולו שלו.


  2. פאר טסי עושה דבר מדהים. בדרך כלל, בשבוע שני של אלבום במצעד, כמות השירים שנכנסים יורדת כי הקהל הרחב מתמקד בשיר אחד או שניים במקרה הטוב, ורק המעריצים נשארים להאזין לשאר האלבום. הפעם טסי הצליח להכניס 14 שירים מ"רדיו שטח 2" אחרי שבשבוע שעבר הכניס 11 שירים מהאלבום.

    "רוז", שמטפס למקום הרביעי, עדיין מסתמן להיות הלהיט הגדול, אבל כשיש מסה כזו גדולה של שירים (20 בסך הכל), סביר להניח שבעוד חודש חודשיים יוולד עוד להיט. "המדומיין", "ברסלב משוגעים", "מלודי" ו"סלינה" - כולם חשודים מיידיים.


  3. זה קצת מוזר לקרוא לזה קאמבק, כי אמינם לא הלך לשום מקום בעשור האחרון - אפילו ההפך, הוא התעקש לשחרר מוזיקה גם כשקצת מיצינו - אבל לסלים שיידי, האלטר אגו שלו, זה לגמרי קאמבק. "הודיני" נכנס השבוע ישירות לעשרים הגדולים והופך להיות השבוע השיר הבינלאומי עם הדירוג הכי גבוה. אחריו עדיין אספרסו של סברינה קרפטנר במקום 25.


  4. לפני חודש ציינתי שמוקדם מדי בשביל להספיד את האלבום של סטטיק כי עוד לא התחלנו עם עונת החתונות והיינו עמוק בספירת העומר. והנה, השבוע, "מכשפה" עם עדי ביטי ממשיך לטפס עד למקום 24. קפיצה של 10 מקומות משבוע שעבר וסביר להניח שזה לא ייעצר כאן.


  5. "מערב ראשון" של איתי לוי מסתמן להיות גם הוא להיט ענק בקיץ הקרוב. השבוע הוא נכנס במקום 29 עם קפיצה של 17 מקומות, ככל הנראה שהבאזז והקאברים בטיקטוק עושים את שלהם ומיתרגמים גם להאזנות בסטרימינג.

>> כל מה שהיה בשבוע 23 של היטליסט