זה קורה כל כמה שנים, כשסדרת טלוויזיה עם שיר פתיחה קליט הופכת לא רק לתופעה טלוויזיונית, אלא גם ללהיט מסיבות. לפני ארבע שנים זה קרה עם הרמיקס של קשמיר וגולדן ארמי לפתיח של "משחקי הכס" ואחר כך הגיע הרמיקסים ל-"Bella Ciao" מ"בית הנייר". כעת, נראה שהלהיט הבא שהולך לכבוש את המועדונים מגיע, איך לא, מ"משחק הדיונון" הקוריאנית שכבשה את העולם – הפעם הדיג'ייז הישראלים Melodic (אלון מלול) ו-Landau (מאור לנדאו) היו אלה שהרימו את הכפפה מוקדם.

"הכל התחיל עם טראק שלנו בשם 'Reference', שהתחלתי לנגן לפני חודש והתגובות היו טובות", מספר מלודיק בשיחה עם mako. "ואז לפני שלושה שבועות יצאה הסדרה, ראיתי את הפרק הראשון ופתאום ראיתי את הבובה הקוריאנית. התקשרתי ללנדאו ואמרתי לו 'תקשיב טוב, הדבר הזה הולך להיות Bella Ciao הבא, זה יהיה להיט. אנחנו עושים את הטראק הזה".

מה בעצם עשיתם כדי להפוך את הטראק הקיים לכזה שכולל את הבובה מהסדרה?
"מה שעשינו זה לקחנו את הקטע של הבובה עם 'ה-1,2,3 דג מלוח', שינינו את הסולם ובעצם בנינו את הטראק מחדש – עם גרסה שמתאימה לקלאבים".

✪Melodic ✪ · Landau X Melodic - Squid Game >> FREE DOWNLOAD <<

ואכן, מי שבילה בשבועיים האחרונים במסיבות בישראל שם לב כי אותו רמיקס מ"משחק הדיונון" (ועוד רמיקסים אחרים מהעולם) מתפשטים כמו אש בשדה קוצים – ואפשר להניח שזה רק ימשיך להתפשט. "יש אפקט עדר אחרי טרנדים", מסביר מלודיק. "אני מרגיש שמעבר לבובה הקוריאנית, אני חושב שהסאונד שלנו מביא לטראק הזה עוד צבע ומייחד אותו מרמיקסים אחרים".

בזמן שאפשר למצוא ברשת כבר לא מעט רמיקסים שונים שכוללים את אותה שורה אייקונית מהסדרה, הטראק של השניים מצליח לבלוט. נכון לכתיבת שורות אלה, הוא ממוקם במקום השלישי בטופ 50 טכנו של Hypeeddit מבית סאונדקלאוד, שם אפשר להוריד את הטראק.

"התגובות מהקהל מטורפות", משתף מלודיק. "בהתחלה שניגנתי את זה לא הבינו מה אני עושה – אנשים לא הבינו מה זה הקטע הזה כי האנשים עוד לא ראו את הסדרה – וזה עדיין עבד. הסטייל הוא טכנו על התפר של ה-EDM, יותר בסגנון של אפטרלייף או ארטבאט וכו' וזה עובד לנו".

בעוד בארץ הטראק כבר התפשט לכל המועדונים, מלודיק מאמין כי לטראק יש פוטנציאל להפוך גם מעבר לים. "אני אופטימי, בעיני זה שיש עוד גרסאות שונות זה רק מחזק את הטראק שלנו – כי היינו בין הראשונים. הווקאל הזה של הבובה הקוריאנית מוסיף המון מתח וממד מעניין לטראק ואני שמח שהצלחתי לזהות את הפוטנציאל מהר מאוד".

לצערם שם מלודיק ולנדאו, לא מדובר ברמיקס רשמי – אבל השניים מספרים כי הם פנו כדי לקבל זכויות יוצרים. "לצערי אנחנו לא יכולים להחתים קטע עם הווקאל של הסדרה בלי אישור זכויות יוצרים, עשינו בוטלג שעליו לא נוכל להרוויח כלום מן הסתם. כשבליין עושה שזאם זה מוביל לטראק המקורי ("Reference"). הקטע הקוריאני הוא גימיק שיחלוף אבל אני מקווה שהטראק שלנו יישאר. ככה או ככה פנינו למי שצריך בבקשה להוציא רמיקס רשמי – אך עדיין לא קיבלנו תשובה".