פסטיבל הגרוב הישראלי גרובסטוק חוזר בפעם השנייה ממש בקרוב לשלושה ימים של מוזיקה ומדבר. זה יקרה ב2-3-4.6 בחאן השיירות ברמת הנגב, וחוץ ממוזיקה יהיו שם אטרקציות לכל המשפחה, תקלוטים, דוכני אוכל, פעילויות לילדים ומגוון אפשרויות לינה והארחה. בין המופיעים שם יהיה אפשר למצוא את להקת השמחות במופע איחוד חגיגי, טיפקס, קרולינה מארחת את אהובה עוזרי, חנן בן ארי, ריף כהן ועוד לא מעט. כל כך לא מעט שביקשנו מכמה מהמופיעים בפסטיבל להמליץ לנו קודם, שנדע למה לצפות:

ישראל ברייט (השמחות)

"השיר ׳תן תלייבאק׳ של ההרכב רבע לאפריקה משך את תשומת ליבי. בהתחלה זה נשמע בכלל כמו משהו בתימנית, אבל כשמקשיבים מבינים שלשיר הזה יש משמעות מופרכת לגמרי. משהו שנוצר באיזו חזרה או ג׳ם סביב המינוח המוזיקלי lay back. כשזה קורה ואיזו שטות מתלבשת על הגרוב בצורה שאי אפשר לנתק בניהם, יש שתי אופציות - או לנסות ולהתאים לזה מילים ׳מהוגנות׳ עם משמעות -  אלא שאז יש סיכון גבוה שזה ישמע קשה ותקוע ובטח לא יהיה מגניב כמו הג׳בריש המקורי - או להימנע ממלאכותיות ולהיכנע לסאונד. ׳רבע לאפריקה׳ בחרו לתת לצליל של המילה לנצח את המשמעות. במובן מסוים זה להשמיד את השיר, מצד שני זה לתת לו חופש לנצח. לתת לו את ה׳לייבאק׳" .

חנן בן ארי

"אני ממליץ על רבע לאפריקה, למה? בגלל ה'לייבאקט', בגלל שהפסטיבל הזה הומצא בשביל אנשים שלוקחים את הגרוב ומשחקים איתו כמו פלסטלינה. יקיר ששון, אליסף בשארי וכל ההרכב המשוגע הזה מצליחים איכשהוא להיות מגניבים מבלי לוותר על הלב.יש להם טביעת אצבע ייחודית וחדשה, וזה רק עניין של זמן עד שהם יטוסו מפה, אז לפני שזה קורה, רוצו לשמוע אותם".

ריף כהן

"ההרכב רבע לאפריקה מגניב אותי לאללה! לא מזמן הם הוציאו סינגל שנקרא 'תן ת'לייבאק' שאני ממליצה לכולם להקשיב לו כי הוא להיט היסטרי. אליסף בשארי הענק שמוביל את ההרכב (יחד עם יקיר ששון) מלווה אותי בנגינה בהופעות כבר שנים וקיבלתי כמחמאה שהשיר נכתב בהשראת החזרות והעבודה איתי. רק מקווה שהמילים של השיר הן לא בדיחה פרטית של מוזיקאים.. אם כן אז תשאלו חבר מוזיקאי מה זה לייבאק".

קובי אוז (טיפקס)

"ריף כהן היא צוהר לפעם של המחר. נולדה בתל אביב אבל שרה מגרב חדיש = אלג'ירי, טוניסאי, מרוקאי לרוב פרי עטה, מתרפק על נוסטלגיה מדומיינת, כרטיסי ברכה מרקדים ומד"ביים. הגרוב של ריף טבעי ומגניב, אמנותי וחכם – היא אמנית אמיתית, ובתוך כל התבלינים תמצאו עמוד שדרה של מישהי שלא מפחדת להעז. בעינינו היא מבריקה ומדליקה וזה שהיא מארחת את נטע אלקיים, המבצעת הצעירה המוצלחת ביותר של מוסיקה מרוקאית שורשית שיש לנו בארץ, סיבה כפולה לחגיגה. גם נטע נולדה בארץ והיא מקפידה להביא כריזמה ושמחה לשירים מרוקאים ישנים ואהובים שאותם היא בוחרת באנינות. נטע אלקיים היא צוהר לפעם של היום. בקיצור המופע הזה הוא צמה קלועה של פעם, היום ומחר".

רבע לאפריקה

"טיפקס. לגמרי. יצא ספונטאני ברגע שראינו את הליסט. אז טיפקס. וזה למה? כי זה הילדות שלנו. זה השכונה ביפו. הווייב הזה שטיפקס הביאו לתקופה בעצם יצר את מה שאנחנו היום. בגלל זה אפשר להגיד שבאופן מסויים קובי אוז הוא רבע לאפריקה.

משפחת אלייב

"השמחות! ממליצים באהבה גדולה על ההופעה של השמחות. אנחנו מכירים ואוהבים אותם כבר שנים. להקה שהשם שלה הולם אותה ואת המוזיקה המצוינת שהם עושים".

רגב ברוך, בינת אל פ'אנק

"לפני 18 שנה יצא אלבום הבכורה של להקת השמחות וכתוצאה כל בוקר בשעה 7:00 היה יוצא מהישוב קורנית לכיוון מועצה אזורית משגב אוטובוס מלא בילדים מושבניקים בני 9 שצועקים בקולי קולות- 'כבר הגעתי למצב, לא היה לי מה לאכול, לא  היה לי מה לשתות, לא עזרו לי בני זונות' ו'תן לו במה נשמע' וכו'. בשבילי מופע האיחוד של השמחות זו ה-סיבה לבוא לגרובסטוק. למי שגדל על השירים שלהם ולמי שלא, בכל מקרה הולך להיות שם שמח, זה בטוח".