זמרת הפאנק הגרמניה נינה האגן תחזור לישראל אחרי 28 שנים ותופיע ב-16 בדצמבר 2014 במשכן לאמנויות הבמה תל אביב. הופעתה הקודמת של האגן בארץ היתה לפני 28 שנים, בשנת 1986, במועדון ה"ליקוויד" המיתולוגי בתל אביב (לראש הממשלה קראו אז יצחק שמיר, זמרת השנה היתה עפרה חזה, כולם שתו "זיפ", לבשו חותלות בחורף ואכלו ב"מק-דיויד").

נינה האגן תגיע לישראל עם סיבוב ההופעות החדש שלה "Volksbeat" ("קצב עממי") הנושא את שם אלבומה האחרון, שיצא בשנת 2011. האלבום עוסק ברובו בדעותיה בנושאים כמו אהבה, צדק, התחשבות בזולת ותמיכה בנזקקים. על הבמה מלווים את האגן חמישה נגנים, המופע כולל חומרים מתוך הקריירה ארוכת השנים כאמנית ומוזיקאית, ובהפקה מבטיחים הופעה "קצבית, רוקיסטית, פאנקיסטית, אנרכיסטית", שחושP, את פניה השונים של נינה האגן.

נינה האגן בהופעה בשוייץ, 2013

האגן, ילידת מזרח גרמניה, פרצה לתודעה שם בשנת 1978 כאשר הקימה להקה ויחד הוציאו את אלבום הבכורה "The Nina Hagen Band". היא הפכה בין לילה לנסיכת הפאנק של גרמניה ומאז הוציאה עוד 15 אלבומים. שנתיים אחר כך היגרה למערב גרמניה וב-1980 יצא אלבומה השני של הלהקה "Unbehagen". באותה שנה הוציאה לאור הקלטות ראשונות גם בארצות הברית, באי.פי. ששילב שירים משני אלבומיה ונקרא "Nina Hagen Band".

לאחר הצלחת האי.פי עזבה האגן את גרמניה, עברה לארצות הברית והחלה לשיר באנגלית. בשנת 1982 הוציאה את אלבומה הראשון בארצות הברית (והראשון באנגלית) "Nunsexmonkrock". שנה מאוחר יותר יצא אלבומה השני באנגלית, תחת חסותו של מפיק העל ג'ורג'יו מורודר, "Fearless". האלבום זכה להצלחה במצעדים ובמכירות, וניפק להיט מועדונים גדול, בארצות הברית, באירופה וגם בישראל בדמות השיר "New York, New York". אחרי הצלחתו המינורית של אלבומה הבא "Nina Hagen in Ekstacy", שיצא בשנת 85' היא עזבה את חברת התקליטים שלה.

ב-1989 חזרה לגרמניה, לרגל איחודה המחודש של מולדתה, ושחררה אלבום לשוק הגרמני, בגרמנית, בשם "Nina Hagen". בשנות התשעים והאלפיים חילקה האגן את זמנה בין הוצאת אלבומים, משחק בסרטים, הגשת תוכנית בערוץ RTL, סיבוב הופעות באירופה, נישואים והקמת משפחה - כיום היא אמא לשני ילדים.

מחירי כרטיסים: 369- 199 שקלים. את האגן מביא לארץ המפיק משה יוסף.

נינה האגן שרה "ניו יורק" בספרד, 1994