האם המפיק שוקי וייס יוצא ממשבר המשט וביטול הפיקסיז? כנראה שכן. וייס מכריז הבוקר על אירוע היסטורי בקנה מידה בינלאומי - הבאת פסטיבל הרוק הבינלאומי ה"אוזפסט" לישראל (ולראשונה גם למזרח התיכון), כשאל אוזי אוסבורן, שנאבק באיומים מצד גורמים שונים המנסים למנוע ממנו להופיע בארץ, תצטרף בגבעת המופעים בפארק הירקון ב-28 בספטמבר (חול המועד סוכות) גם להקת Korn, שאלבומם החדש יוצא בשבוע הבא (12/7).

אוסבורן עצמו יחגוג את אלבום הסולו העשירי שלו "Scream". בהמשך יצטרפו אליהם אמנים ולהקות נוספים שיפורסמו בהמשך. האירוע יתחיל בשעות הצהריים ויימשך עד 23:00, כשההופעה הנועלת תהיה של אוזי אוסבורן, מהאבות המייסדים של הרוק הכבד, סולן להקת "בלאק סאבאת'" המיתולוגית וכמובן כוכב סדרת הריאליטי "משפחת אוסבורן".

כרטיס בשבועיים הקרובים ב-325 ש"ח

אוזי אוסבורן הופעה (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
באנו לעשות שמח. אוזי אוסבורן | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

כפי שכבר פורסם - כרטיס לפסטיבל יעלה 325 ש"ח במכירה מוקדמת למשך שבועיים (או עד גמר המלאי), ב"קסטל" (*8965) או באתר. לזכותו של וייס ייאמר כי צירופם של "קורן" ושל אמנים נוספים לא מייקר בשבועיים הקרובים את מחיר הכרטיס. לאחר שבועיים מחיר הכרטיס ליום האירועים המלא יעמוד על 425 ₪. כרטיסי VIP בכמות מוגבלת יוצעו גם כן למכירה החל ממחר יום ה' (8.7) והם כוללים מקום ישיבה, מתחם אירוח, חנייה צמודה, וחולצה רשמית. כרטיסים אלו יודפסו במהדורת אספנים מיוחדת המציינת את האוזפסט הראשון בארץ, ועלותם 1100 ₪.

פסטיבל "אוזפסט"  נוסד בשנת 1996 על ידי אוזי אוסבורן, הוכתר כמוביל בתחום הרוק-מטאל ונערך כמסורת שנתית, שהתחילה בארצות הברית, משם גלשה לאירופה ומאז הפכה למותג עולמי. "לנו, ההפקה בישראל זהו הישג גדול לארח לראשונה פסטיבל בעל שם וסדר גודל כזה", אומר וייס.

שרון אוסבורן: "אני ואוזי מרגישים שמוזיקה היא מעבר לפוליטיקה"

בראיון מיוחד שהעניקה לתקשורת הישראלית הבוקר, אמרה שרון אוסבורן, אשתו של אוזי ומפיקת ה"אוזפסט" העולמי כי השיקולים לקיום הפסטיבל בישראל אינם פוליטים: "אני ואוזי מרגישים שמוזיקה היא מעבר לפוליטיקה. זו שפה בינלאומית ולא משנה מהיכן אתה בעולם, המוסיקה תאחד בין המאזינים לה. אין לנו קשר לפוליטיקה, אנחנו לא מתערבים בעניין. גם לא קיבלנו שום איומים בנוגע להגעה לישראל. אנחנו בעסקי הבידור. הדת או הנטיות הפוליטית של הקהל לא משנים את יחסינו אליהם."

אוזי אוסבורן (צילום: mako)
"שרון אוסבורן: אבא שלי יהודי. גדלתי בבית יהודי ונבקר עם כל המשפחה כותל המערבי". משפחת אוסבורן | צילום: mako

בסיבוב ההופעות הנוכחי נוסעים האוסבורנים עם "מוטלי קרו" ורוב הלפורד ומלבד זאת ישנן עוד כ-15 להקות ב"אוזפסט" השנה. "זוהי השנה ה-15 של האוזפסט", מספרת שרון, "וזאת לאחר שאוזי לקח שנתיים הפסקה, הרגשנו כי הוא צריך מנוחה". כמו כן ציינה הרעיה הגאה כי כל המשפחה מתכוונת להגיע לארץ לרגל הפסטיבל ולתמוך באב המשפחה, שכבר מזמן לא אוכל עטלפים לארוחת הבוקר.

בנוגע למופע המצופה של בעלה, מדברת שרון בהתלהבות: "זה יהיה אירוע שמעולם לא ראיתם כמותו. אוזי הוא פרפורמר מיוחד והולך להיות מופע רוקנ'רול חד פעמי". כמובן שגם במקרה הזה ישנו קשר לישראל. "גדלתי בבית יהודי לכל דבר", אומרת אוסבורן. "אבי יהודי אך אין בכך קשר להגעתנו ארצה. בעצם, מי לא היה רוצה לבקר בארץ הקודש? בטוח נבקר בכותל המערבי".

גם הם לראשונה בישראל: KORN

להקת "Korn" אשר יגיעו גם הם בפעם הראשונה לישראל עם הסולן ג'ונתן דיוויס, נחשבת לאחת מלהקות ההארד-קור-מטאל הגדולות בעולם ובהיסטוריה של הז'אנר, עם שש מועמדויות ל"גראמי" ושתי זכיות: אחת לוידאו קליפ לשירם מ 1998 "Freak on a Leash" ואחת להופעת המטאל של 2002 לשירם  "Here to Stay".

"Korn" פרצה ב-1994 מקליפורניה, עם סאונד ייחודי ששילב בין גיטרות רועשות, ביטים ושירה שואגת נהדרת. את תחילת דרכם והחשיפה הראשונה קיבלו כמופע החימום של ענקי רוק כמו אוסבורן ומרלין מנסון. ברזומה שלהם שמונה אלבומים (התשיעי ייצא כאמור בקרוב), אשר נמכרו בלמעלה מ 30 מיליון עותקים.

הלהקה מזוהה עם הופעות אנרגטיות ומוטרפות ומככבת כלהקה מרכזית במרבית אירועי ופסטיבלי הרוק המובילים בעולם כגון "לולפלוזה". ב-98' אף ייסדה הלהקה פסטיבל רוק מצליח משלה בשם "family value tour". כיום כמעט כל הופעה שלהם היא "סולד-אאוט".

קורן 1 (צילום: Gettyimages IL, getty images)
גם הם באים. Korn | צילום: Gettyimages IL, getty images

שוקי וייס מבטיח: "אירוע של פעם בחיים"

"באופן מדהים, אם ולמרות הביטולים שידענו, מצאנו פרטנר מקצועי לדיבור בשפה של תרבות ומוזיקה ופתיחת אפיקים חדשים לקהל הישראלי. אני חושב שמדובר באירוע היסטורי שאינו נאמד על פי טעם מוזיקאלי כזה או אחר אלא כאירוע  שחובת הנוכחות בו היא כמו הקלישאה - אירוע של פעם בחיים".

"מדובר באירוע מאתגר. פסטיבל רוק בסגנון הזה, מכתיב תנאים ודרישות בשונה ממופעים רגילים", מוסיף וייס. "החלל הפתוח, הסאונד, המבנה כולו - חייב להיות מותאם למתרחש על הבמה בסביבתה ולקהל הצופים. המתחם יספק עושר רחב של תכנים שכן הקהל הצפוי להגיע הינו מגוון ואנו מעריכים שהקהל ינוע בגילאים שבין 15 – 65.

"הבחירה בפסטיבל כזה מחייבת אתר פתוח, תחת כיפת השמיים ועל כן בחרנו בגבעת המופעים שבפארק הירקון. הניסיון והשליטה במתחם כזה מאפשרים לנו להקים כפר קטן בסטנדרטים של חו"ל. האתר מאפשר הסדרי חנייה, תחבורה ציבורית נגישה, קליטת קהל מאורגנת, אבטחה מקסימאלית ואיכויות סאונד מדויקות. כשנתקרב למועד האירוע נספק אינפורמציה מפורטת לגבי הסדרי ההגעה, הוראות בטיחות וכדומה".