יואב קוטנר, ז'אן-ז'ק גולדברג
חוזר לניינטיז. קוטנר | צילום: רועי ברקוביץ'

שתי תוכניות מוזיקה חדשות ומגניבות יעלו בקרוב על מסך ערוץ המוזיקה 24 - "שינויים בהרגליה הצריחה" בהגשת יואב קוטנר ובעריכת קוטנר ודרור נחום, שתסקור את המוזיקה הישראלית בשנות ה-90' העליזות, ו"טל פרידמן והחתולים השמנים מארחים", עם זמרים ויוצרים שיגיעו לאולפן ל"ג'אם סשנים".

הסדרה "שינויים בהרגלי הצריחה" תעלה החל מה-14/10, בימי שני בשעה 22:45.  היא כוללת תשעה פרקים, כאשר כל פרק סוקר את השינויים והתמורות שחלו במוזיקה הישראלית בשנות התשעים, דרך ז'אנרים שונים שפרצו בשנים אלה למפת המוזיקה המקומית.

דוגמאות בולטות מתוך הסדרה: טראנס עם אינפקטד מאשרום ואסטרל פרוג'קשן, רוק כבד עם היהודים, אורפנדלנד וסיילם, פופ ודאנס עם דנה אינטרנשיונל, היי פייב ונוער שוליים, מוזיקה ים תיכונית עם אתניקס

מוזיקת עולם עם מוש בן ארי, אברהם טל ושלמה בר, היפ הופ עם שבק ס', יוסי פיין, קוואמי והדג נחש, הרוק הישראלי ב"תור הזהב" של מועדון "רוקסן" עם מוניקה סקס ומופע הארנבות של ד"ר קספר, רוק אלטרנטיבי עם נקמת הטרקטור, רם אוריון ודן תורן, וחזרה לשורשים עם אהוד בנאי, קובי אוז, חיים אוליאל וכנסיית השכל.

טל פרידמן
מג'מג'ם. טל פרידמן | צילום: שהר גולבטי

התוכנית "טל פרידמן והחתולים השמנים מארחים" תעלה לשידור החל מה-19/10, בימי שבת ב-22:45. בכל תכנית יתארחו באולפן מוזיקאים שיבצעו שירים אהובים עליהם ב"ג'אם סשן" עם פרידמן, שמנגן בגיטרה חשמלית,  ועם להקתו, "החתולים השמנים", בה מנגנים אלעד קרן בבס, תומר גולן בתופים, ומתן כהן בחשמלית.

רשימת האורחים כוללת שמות כמו סקאזי, מאור כהן, ירמי קפלן, יוסי פיין, אלון אולארצ'יק, מיקי שביב, רותי נבון, רועי בר נתן, ששי קשת ועוד רבים. כל תוכנית תוקדש לנושא אחר, כמו שנות ה-70', רוקנ'רול, בסיסטים ועוד.