ביום חמישי ה-30.1 תתקיים בפעם השנייה ברצפיות תחרות הלהקות הצעירות, "Be Teen Festival", במסגרת פעילות מועדון המוזיקה "משלוק" על שם תומר בן עזרי ז"ל, אשר הלך לעולמו ממחלת לב נדירה כשלושה שבועות לפני יום הולדתו ה-21

הוריו של תומר, אושר ואיה בן עזרי, בחרו לתרום איבריו לאחר מותו, ומאז האובדן הקשה שחוו הם מקפידים להנציח את זכרו דרך הגשמת חזונו - הקמת מועדון מוזיקה לילדים ובני נוער.

לטובת המטרה התארגנה קבוצה גדולה של מתנדבים שהשקיעו מכספם וזמנם, והקימו מועדון הנוער בנווה מונוסון שמשמש בין היתר כאולפן הקלטות, חדר חזרות, מרכז לשיעורים פרטיים ואולם לערבי במות פתוחות. בנוסף, מוענקות מדי שנה מטעם המועדון מלגות לילדים שידם אינה משגת.

כאמור, בנוסף לפעילות המבורכת במועדון, התחיל המקום במסורת של תחרות הלהקות הצעירות אליה נרשמו להקות שונות מכל רחבי הארץ שיעלו בסוף החודש על הבמה במועדון הגריי שביהוד.

רשימת השופטים בתחרות כוללת את פיטר רוט (מוניקה סקס), יאיר ניצני (תיסלם) אבנר חודורוב (משינה), וההרכב המנצח יזכה בהפקת סינגל יחד עם פיטר רוט ובצילום קליפ לשיר מקורי.

"כשתומר היה בן 17 גילו אצלו מחלה נדירה שפגעה לו בריאות, ולאחר מכן גם בלב", מספרים ל-mako אושר ואיה. "למרות המחלה, תומר יצא לשנת שירות בגרעין לאמנויות של תנועת הצופים, שם הוא הדריך, הגיש לבגרויות והקים מועדון מוזיקה לנוער בנצרת עילית. כשהגיע מועד גיוסו הצבא סירב לגייס את תומר, אז מיד אחרי שנת השירות הוא חזר הביתה והתחיל להדריך בהתנדבות, ובמקביל עבד בפאב מקומי וניהל שם את הבמה הפתוחה".

ואיך הוקם לבסוף מועדון המוזיקה על שמו?
"תומר, יחד עם הפעיל החברתי תושב יהוד-מונוסון מוטי חבר, פעלו בלי סוף כדי לפתוח מועדון מוזיקה לנוער, וביום שהוא נפטר הם היו אמורים להיפגש עם גורמים בעירייה שהקצו להם מקום למועדון. שעה אחרי השיחה המקדימה שלו עם מוטי, תומר נפטר, ובמהלך השבעה מוטי סיפר לנו על התהליך שהם עברו ועל כך שכבר יש מקום בוא יוכלו להקים את חזונם".

"כמובן שנרתמנו להקמת המקום ובמאמץ משותף עם מחלקת הנוער של עיריית יהוד פתחנו את המועדון וקראנו לו "משלוק", שם החיבה שהיה לתומר בשנת השירות שלו. פתחנו אותו באירוע גדול בו הופיעו בהתנדבות שלומי שבן ורועי כפרי", הם מספרים בהתרגשות. "שניהם אמנים שתומר מאוד אהב. כיום אנחנו נפגשים אחת לכמה זמן עם צוות מתנדבים ומנהל המועדון ומחליטים על הפעילויות הגדולות שיהיו בעתיד".

ומה לגבי התחרות עצמה והמשתתפים בה?
"כ-20 להקות פנו אלינו כדי להשתתף בתחרות השנה, ומתוכן נבחרו שש להקות שעברו  את האודישנים. כל להקה תשיר קאבר ושיר מקורי, והמטרה היא לאפשר לנוער להופיע על במה מקצועית. מועדון הגריי נחשב לאחת הבמות הטובות בארץ, ולתת לילדים מכיתות ז' עד י"ב להופיע בפני אולם מלא - זו לגמרי דחיפה אדירה".

אם גם אתם רוצים לקחת חלק בפרויקט המרגש ולגלות מי תהיה הלהקה שתזכה בתחרות, תוכלו לרכוש כרטיסים לאירוע ממש כאן.