מעריצה ישראלית של טיילור סוויפט עוררה השבוע סערה ברשת, אחרי שהודיעה ל-17 אלף העוקבים שלה בטוויטר שנכנסה לכלא על רקע סירובה לשרת בצה"ל. נעמה, צעירה בת 19 מדרום הארץ, פתחה לפני כשנה וחצי את עמוד הטוויטר המפורסם שלה ("LegitTayUpdates"), שמוקדש לטיילור, ובו היא מעדכנת את העוקבים בהתפתחויות השונות בחייה של הזמרת האמריקאית.


לפני כחודשיים נעמה הודיעה שתאלץ לקחת פסק זמן ממושך מההתעסקות בעמוד המעריצים והסבירה שהסיבה לכך היא מאסר. במהלך השהות שלה בכלא, הצעירה העלתה פוסט אחד כדי לעדכן במצבה. בתחילת השבוע היא שוחררה מהמאסר והודיעה בפוסט על חזרתה לפעילות מלאה בטוויטר.

באותו ציוץ ראשון שהעלתה מאז ההפסקה הארוכה, שעד כה צבר כ-80 אלף לייקים וכ-16 אלף שיתופים, נעמה כתבה: "כמו שרובכם יודעים, לא הייתי פעילה במיוחד בחודשיים האחרונים כי הייתי בכלא". כשנשאלה בתגובות מדוע נאסרה, נעמה ענתה: "סירבתי להתגייס לצה"ל". מאז הצעירה הישראלית הספיקה להתראיין לגופי תקשורת שונים ברחבי העולם ולספר על השהות שלה בכלא.


בפוסט שהעלתה לפני זמן קצר, הצעירה שקוראת "לשחרר את פלסטין", כתבה: "אזרחים ישראלים קוראים לי לעבור לגור במקום אחר אם אני לא אוהב את החיים כאן, כאילו שזה יעשה את החיים קלים יותר עבור אותם אנשים החיים תחת הכיבוש. בורות מוחלטת".


בציוץ שהעלה המוסד הישראלי, נאמר בין היתר: "ללא כוחות הביטחון, נערות לא היו מוגנות בבתיהן ומסוגלות לפתוח עמודי מעריצים לטיילור סוויפט". נעמה הגיבה לדברים: "ישבתי במקלט מספר פעמים לא מבוטל כשטילים התעופפו מעליי. אני יודעת להעריך ביטחון, אבל אני לא אתמוך באגרסיביות כלפי אזרחים פלסטינים", והוסיפה, "הם מנסים להקטין אותי בגלל שאני בת 19, כאילו שחיילי צה"ל אינם בני 19 כשהם מחזיקים ברובים חצי אוטומטיים".