בלאק פרנסיס, פיקסיז הופעה (צילום: Stephen Lovekin, GettyImages IL)
לא יגיע. בלאק פרנסיס, סולן הפיקסיז | צילום: Stephen Lovekin, GettyImages IL

אכזבה קשה למעריצים: להקת הפיקסיז ביטלה הופעתה בישראל ביום רביעי הקרוב. זוהי מכה למפיק שוקי וייס וככל הנראה מכה אנושה להמשך של פסטיבל פיקניק, שנפתח אמש, בהופעה של להקת פלסיבו והופעות נוספות.

הפקת פסטיבל פיקניק מסרה: "בצער רב אנו מודיעים היום על החלטת הפיקסיז לבטל הופעתם בישראל ב 9 ביוני. ההודעה התקבלה אתמול בשעות המאוחרות של הלילה. ההחלטה לא התקבלה בקלות, וברור לנו שהמעריצים הישראלים חיכו לביקור הלהקה בארץ זמן רב מדי. אנו מבקשים להעביר את התנצלותינו העמוקה למעריצים, אך אירועים שמעבר לשליטתנו פעלו נגדנו".

"אנו יכולים רק לקוות לימים טובים יותר, בהם נוכל סוף סוף להציג את הופעת הפיקסיז המיוחלת בישראל. רוכשי הכרטיסים יוכלו לקבל כספם בחזרה במשרדי משרד הכרטיסים קסטל ובנקודות הרכישה החל ממחר, יום שני ה- 7.6 ב - 9 בבוקר".

מכה קשה נוספת לשוק הופעות החו"ל בישראל

הביטול של הפיקסיז - להקה שלה עשרות אלפי מעריצים בישראל שרבים מהם היו צפויים להגיע להופעתה בגני התערוכה בתל אביב ביום רביעי הקרוב, מהווה מכה קשה לשוק הופעות החו"ל בישראל. זאת על רקע הביטולים האחרונים של הלהקות "קלקסונז וגורילאז סאונד סיסטם", שהיו אמורות להופיע אמש ב"פיקניק", וגם על רקע הביטול של אמן בסדר הגודל של אלביס קוסטלו.

בקיץ ובסתיו הקרובים צפויות להתקיים בארץ עוד הופעות רבות מחו"ל, כמו אלו של אלטון ג'ון, רוד סטיוארט, דבנדרה בנהארט, סוזן וגה, מיסי אליוט, סיל, הסקורפיונז, ניל סדקה, PIL, LCD סאונד סיסטם ועוד רבות.

בינתיים לא מדווחים מפיקי ההופעות והיחצנים על ביטולים כאלה או אחרים, אבל עתה, ולאור המצב המדיני הבעייתי אליו נקלעה ישראל, לא ברור האם כל ההופעות יתקיימו לבטח.

אגב, זו אינה הפעם הראשונה בה הפקה מחו"ל של המפיק הגדול שוקי וייס (מדונה, רוג'ר ווטרס) סופגת מכה עקב מצב בטחוני ו/או מדיני. לכל מעריצי דפש מוד זכור היטב ביטול הופעתם בארץ בקיץ 2006 בזמן מלחמת לבנון השנייה, כמו כן זכור לרבים הביטול של הרד הוט צ'ילי פפרז ב-2001 בתקופת האינתיפאדה הראשונה.

>> ג'ואן ארמטריידינג הנעימה את הזמן באמפי שוני